Wokalista zespołu Dżem z premierowym singlem!

maciej-balcar-newsPoczątek 2017 roku szykuje się wybornie. Dwa lata po premierze ostatniego wydawnictwa „Ruletka”, Maciek Balcar jest gotowy przedstawić nowy album. Swoim najnowszym krążkiem artysta ponownie pokazuje, że ma jeszcze wiele do przekazania publiczności. „Znaki” to swoista rewia dźwięków i brzmień. Mocna warstwa tekstowa, która jest dla Maćka tak ważna, perfekcyjnie scala się w całość z subtelnymi kompozycjami.


Słychać tu eklektyczne, jak i muzyczne fascynacje i inspiracje muzyka, który nie daje się zamknąć w jednej szufladce. Przedsmakiem „Znaków” jest singiel „O maku”. Nie był to wybór przypadkowy. Stanowi on idealne połączenie wysublimowanego tekstu – wiersza Czesława Miłosza – oraz muzyki skomponowanej przez samego Balcara. Utwór miał swoją premierę podczas ostatniej trasy artysty, ale Ci, którzy mieli możliwość usłyszeć go podczas koncertu, z całą pewnością odkryją „O maku” na nowo. Na płycie zyskuje całkowicie nową wartość. Oprócz muzyki będzie również obraz i to nie zwyczajny. Teledysk został zrealizowany przez zespół z Bizy i oprócz tradycyjnego klipu będziemy mogli również zobaczyć wersję nagraną w technice 360 stopni.


„Puściliśmy wodzę technologicznej fantazji. Zależało nam by wizja stworzonego świata była szalona i niekonwencjonalna. Znacząca większość, nielicznych jak do tej pory, produkcji tego typu powstała z zastosowaniem kamery rejestrującej obraz dookólnie. My podeszliśmy do tematu nietuzinkowo. Wygenerowany świat umożliwia widzowi swobodne rozglądanie się w przestrzeni. Teledysk za każdym razem może wyglądać inaczej – a jak? Zależy tylko od widza.” – powiada reżyser obrazu Tomasz Kozik. Premiera wideoklipu będzie miała miejsce w połowie października.


Nadchodzący album jest kontynuacją współpracy muzyka z Magdaleną oraz Mariuszem Konieczny (F.U.H. Magdalena Konieczny), którzy są producentami wydawnictw Maćka. Wachlarz własnych inspiracji poszerzył o doświadczenie swoich muzyków, dzięki czemu na płycie usłyszymy pełny skład, który partneruje Maćkowi podczas solowych występów: Jan Gałach, Krzysztof „Flipper” Krupa, Maciej Mąka oraz Piotr „Quentin” Wojtanowski.


Piąta płyta zostanie poparta ogólnopolską trasą koncertową. Aby tradycji stało się zadość, Maciek wyruszy w swoją muzyczną podróż podczas nadchodzących ferii zimowych. Przedsięwzięcie jest niezwykle rzadkie na polskiej scenie muzycznej, artysta jako jeden z nielicznych organizuje swoje koncerty dzień po dniu, przez prawie miesiąc – a na każdym z nich, niezależnie od dnia tygodnia zbiera rzeszę fanów.


Premiera krążka oraz trasa koncertowa zapowiadana jest na przełom stycznia oraz lutego 2017 roku. Wszystkie informacje o wydawnictwie oraz koncertach są dostępne na oficjalnej stronie Maćka: www.maciekbalcar.com.plZajrzyj po więcej : 

Maciej Balcar na Facebooku

Maciej Balcar na YouTube

Maciej Balcar na Instagramie

Strona WWW


maciej-balcar

Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *