Wozu feat. Sylwia Dynek – video do kawałka „Życie jest piękne”!

 

„Życie jest piękne” z udziałem Sylwii Dynek to kolejny singiel z albumu „Błyskotliwe Linie” wrocławskiego rapera Woza.

Według mnie to zdecydowanie najlepszy z dotychczasowych singli Woza. Na uwagę zasługuje zwłaszcza warstwa muzyczna kawałka. Świetny aranż muszę przyznać. Posłuchajcie koniecznie.

Na płycie prócz założyciela Panteon Records, można usłyszeć m.in.: Białasa, Sylwię Dynek, Minora, czy Człowienia. Jak mówi Wozu krążek „Błyskotliwe Linie” tematycznie odbiega od wydanego cztery lata temu albumu „Klasa i Klasyka”.


Klip możecie obejrzeć poniżej:

 


Piotr „Wozu” Woźniak to jeden z pionierów wrocławskiego hip-hopu. Współzałożyciel zespołów takich jak Wrotacja, Syndykat czy Majestat. Na początku muzycznej drogi związany z Liryka records – „Kolejny letni dzień”,  „Czego pragnę”, „Syndykat” – utwory z „HIP HOP MAGAZYN”. W 2002 roku wydał nakładem Blend records płytę Majestat – „Podpisano: Wozu”, którą promowały teledyski do utworów: ”Kocham, nienawidzę” i „Kachu, kachu”.

Podczas swojej przygody z muzyką nagrywał i nagrywa z m.in.: Pihem, Mesem, Magierą i L.A. (2071 – Czekałem na ten telefon, Słodkogorzki), Jotem, Temate, Shotem, wrocławskim wokalistą Mrozem, Jazzy, Basią M, One Man Army i innymi. Mrozu dograł się do wielu kawałków z nigdy nie wydanej płyty Wozu/Ufo „Jedenasty Richter”, z której jeden z utworów ”Jestem imprezą” został wyróżniony przez radio Eska i znalazł się na składance Rap Eskadra vol. 3.

W 2012 powrócił niezależnym wydawnictwem „Klasa i Klasyka”. Longplay, dostępny tylko w preorderze sprzedał się w ilości 500 sztuk. Promowały go single: „11”, „Kilka Lat Temu”, „Życie to gra jest” z udziałem reprezentanta Prosto – VNM’a oraz „Zegarek z komunii” w którym gościnnie udzielili się m.in. Numer Raz (WFD), Człowień i Mustafa (A.D.H.D.). Z końcem 2013 roku po rocznej przerwie pojawiła się informacja, że Wozu zakłada wraz z Piotrem Abrahamowskim własną wytwórnię (Hashtag Records / #Records), w której w 2014 roku wypuścił swój solowy album oraz wspólny album z Człowieniem.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *