Wraz z zespołem Mgły „czekamy na lato”!

Alternatywny, melancholijny pop – tak zapowiada się debiutancki album zespołu, nad którym właśnie pracują. Na ich kanale możemy znaleźć pierwszy numer, „Czekam na lato”. 


Z utworu przemawia głównie melancholia i spokojna melodia, ale mimo to nie można oderwać się od utworu nawet na sekundę. Głos wokalistki o charakterystycznej barwie wręcz hipnotyzuje, a do całości idealnie wpisuje się tekst – niby lakoniczny, z prostymi rymami, ale jednak niebanalny i bardzo wiele mówiący. Do tego teledysk, w którym występują zaledwie dwie osoby – również prosty, spokojny, ale na pewien sposób dynamiczny i o wielu znaczeniach. 

Choć to dopiero debiutancki kawałek zespołu Mgły, to nastawiam się bardzo entuzjastycznie na ich pierwszy krążek. I nie ukrywam, że jestem ciekawa jak zostaną zaprezentowane pozostałe utwory – nie tylko na albumie, ale i na koncertach. 

Czekamy na pierwsze wieści o debiutanckiej płycie! 


 


Mgły są tajemnicą, melancholią, kryształem zaklętym w powietrzu. Z jednej strony zawieszone nad ziemią, z drugiej czasem tuż pod niebem. Członkowie grupy wywodzą się z różnych stylistyk, ale łączy ich fascynacja dźwiękami pełnych tajemnic i niejednoznacznymi. Niejednoznaczne są również teksty wokalistki Ewy Wyszyńskiej, opowiadające często o tęsknocie za czymś nieznanym. Zespół tworzą: Ewa, Ada, Piotrek, Wojtek, Bartek, Rafał – na granicy frontów, na granicy dźwięków.


Zajrzyj po więcej:

Mgły na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.