fot. Bartosz Krupa

 

Marek Sierocki  powiedział o nim: Ty tworzysz nowy gatunek muzyki „, podobnie pisze Onet.pl. Z kolei Dorota Wellman nazwała go człowiekiem orkiestrą„. O ile dotychczas słyszeliśmy o beatboxerach, wokalistach i instrumentalistach, to ten Artysta łączy w sobie wszystkie te trzy umiejętności , określa je BEATROCKIEM.

Wszystkie dzwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy ( bas, perkusja, trabki,śpiew itd. ) a następnie zapętla na tzw looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstają kompozycje Artysty – człowieka orkiestry. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista – Michał Parzymięso.

1.03. 2017 r. premierę miał  album Bartasa  zatytułowany  „Alarm” , nagrany w taki właśnie sposób. Jest to pierwsza tego typu płyta w Polsce, będąca jednocześnie ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów. Wiersze A.Słonimskiego, K.K. Baczyńskiego oraz T.Gajcego zostały pokazane w nowatorskich aranżacjach beatrockera.  „Alarm”  w swoim brzmieniu odbiega od dotychczasowego ,schematycznego obrazu poezji w muzyce i nadaje jej zupełnie nowy wymiar.  Zapowiedzią płyty są tytułowy „Alarm”  oraz „Portret”. Premiera miała miejsce podczas specjalnego koncertu „live” dla TVP  – „Niezłomnym – honor”.

Marek Sierocki o „Alarmie” : „Dla mnie jest to coś wyjątkowego! Myślałem, że połączenie beatrocka z takim tekstem jest niemożliwe, tymczasem Ty sprawiasz, że to żyje na nowo” .


Bartas – absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, frontman legendarnego –Sztywnego Pala Azji ( 2007 – 2015 ). Jest także laureatem popularnego „Idola„. W marcu 2014 r. podpisał kontrakt z wytwórnią S.P. Records.

W czerwcu 2015 r. ukazała się pierwsza płyta Artysty jeszcze w tradycyjnym składzie muzyków. Singiel z tego wydawnictwa pt. „Nagi” trafił na listę przebojów Programu 3 Polskiego Radia. Gościnnie na płycie pojawili się również Skubas, Georgina Tarasiuk i Sławek Uniatowski.

Bartas występował na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą. Min. Festiwal w Opolu, Sopot Top Trendy, Festiwal w Węgorzewie, Jarocin Festiwal czy Taste of Polonia w Chicago, a także w Belgii, Austrii i na Ukrainie.Zajrzyj po więcej : 

Bartas Szymoniak na Facebooku