BLANT to mieszanka rożnych charakterów i wizji twórczych dotyczących muzyki. Pochodzą z Łańcuta i Rzeszowa. Od 2011 roku wspólnie uczestniczyli w projekcie muzycznym, tworząc skład innego zespołu, a pod koniec 2014 roku powstał zespół BLANT. Ich muzykę można określić jako szeroko pojęty, melodyjny rock.

Zespół BLANT w obecnej formie zaistniał pod koniec 2014 roku, ale cześć muzyków gra ze sobą od kilku lat. Za początek zespołu można uznać rok 2011. Od tego czasu występowali pod inną nazwą i w nieznacznie różniącym się składzie. Początkowo zespół występował bez wokalistki, ale zapoznawał już publiczność ze swoją instrumentalną twórczością. Zaowocowało to pierwszymi sukcesami. W 2013 roku do zespołu dołączyła wokalistka Luiza Ganczarska, nieco później za perkusją zasiadł Marceli Golonka, a w 2015 roku do składu dołączyli: Kuba Kisała oraz Tomek Wieczorek.


Obecny skład zespołu:

Luiza Ganczarska – wokal

Marceli Golonka – perkusja

Marcin Żygadło – gitara basowa

Jakub Kisała – gitara elektryczna

Tomasz Wieczorek – gitara elektryczna


Zespół został utworzony przez doświadczonych muzyków, udzielających się w różnych projektach muzycznych z gatunków od muzyki folkowo-rockowej, przez pop, aż po ciężkie brzmienia. Ich muzykę można określić jako szeroko pojęty, melodyjny rock, czerpiący inspirację z lat 90, z lekką nutą nowoczesności. Kompozycje oparte są na gitarowych brzmieniach, ciekawych partiach solowych z mocnym uderzeniem sekcji rytmicznej oraz wpadającymi w ucho refrenami, co w połączeniu z wyjątkowym i charakternym wokalem Luizy, tworzy niezapomniane show.


Wybrane osiągnięcia:

 półfinały ogólnopolskiego festiwalu Seven Festival 2015

 finał Rock Time 2015 w Narodowym Centrum Piosenki Polskiej w Opolu pod

okiem Krzysztofa Skiby, który był przewodniczącym Jury – Nagroda

Organizatora oraz wyróżnienie za wokal

 finał Triolkowych Konfrontacji 2015 w Rzeszowie

 finał IV Przeglądu Zespołów Muzycznych we Wrocaławiu pod okiem Braci

Cugowskich

 finał Gliwickiego Portu Rocka 2015 – 2 Nagroda dla zespołu oraz wyróżnienie

za wokal

 finał Gorącego Przeglądu na Koncercie UFF – 1 Nagroda dla zespołu

 singiel „Czyste powietrze” – Hit Czerwca w notowaniu MuzykoholokówBLANT oferta nowa