dice-2

Dice to zespół rockowy pochodzący ze Stargardu, który został założony w 2007 roku. Muzyka grupy to klasyczny hard rock w nowoczesnym wydaniu. Skład zespołu to: Łukasz Przybylski – gitara & wokal, Karol Przybylski – gitara basowa, Mateusz Szeremeta – perkusja, Bartosz Izak – gitara.
14.06.2013 to data premiery debiutanckiego albumu Dice „Stara Historia” wydanego przez Luna Music Polska. Na płycie znajduje się 10 autorskich utworów zespołu. Płyta trwa ponad 50 minut i wypełniona jest bezkompromisowym hard rockiem. Dice nagrali płytę w Red Studio w Morzyczynie. Nagrania odbywały się w sierpniu i wrześniu 2012 roku. Materiał, który znalazł się na płycie to utwory Dice z przekroju 6-ciu lat istnienia zespołu. Produkcją płyty zajęli się Piotr „Pith” Wilkoński i Dice. Płytę można nabyć m.in. w salonach EMPIK, Merlin.pl, Media Markt, Saturn, Music Corner, DVDMax oraz w sklepie luna.pl

Paradice” to drugi studyjny album zespołu wydany w 2015 roku przez wytwórnię Luna Music. Oprócz utworów przepełnionych mocnym brzmieniem hardrockowych riffów na płycie znajdują się także utwory spokojne, niemalże akustyczne. Wszystkie utwory oraz teksty są autorstwa członków Dice czyli Łukasza Przybylskiego, Karola Przybylskiego, Mateusza Szeremety oraz Łukasza Dopierałę.
Tytuł płyty „Paradice” to gra słów, a mianowicie połączenie angielskiego ’paradise’ (raj) z nazwą zespołu Dice. Motywem przewodnim płyty jest osobisty raj, którego szukamy na Ziemi. Szukając go błądzimy jak w labiryncie, zmagając się z wszelakimi problemami, które napotykamy na drodze. Niestety, często mając nadzieję, że właśnie znaleźliśmy nasz wymarzony raj, spotyka nas rozczarowanie i podróż rozpoczyna się na nowo. Oprócz warstwy lirycznej, zagadnienie jest także przedstawione za pomocą grafiki, która stanowi okładkę albumu – jabłko, jako symbol raju, a w nim kręty labirynt – oraz na zdjęciach zdobiących okładkę przedstawiających podróż jako metaforę poszukiwania. Płytę można nabyć m.in. w salonach EMPIK, Merlin.pl, Media Markt, Saturn, Music Corner, DVDMax oraz w sklepie luna.pl

W październiku 2016 wytwórnia Luna Music Polska wydał singiel Dice -„FemFatale” zwiastujący trzeci album grupy zaplanowany na 2017 rok. Singiel można nabyć w dystrybucji cyfrowej na iTunes, Google Play, Empik, Muzodajnia, T-Mobile i innych.


Dice na swoim koncie ma już trochę sukcesów, m.in.

  •  otrzymanie Nagrody Prezydenta Stargardu dla Artystów za dokonania artystyczne w roku 2015,
  • pierwsze miejsce na I Stargardzkim Przeglądzie Zespołów Rockowych (2010),
  • pierwsze miejsce w konkursie audycji Polskiego Radia Koszalin – Rock Nie Wyro(c)k (2011),
  • pierwsze miejsce na Nowogardzkim Przeglądzie Zespołów Rockowych (2011),
  • pierwsze miejsce w internetowym konkursie Heavy Metal na Soundrive.pl (2012),
  • drugie miejsce na III Stargardzkim Przeglądzie Zespołów Rockowych (2012),
  • laureaci przeglądu Born to Be Wild 2 (2013).

Dice wystąpił na jednej scenie, m.in. z:
Ex-Deep Purple czyli Nick Simper & Nasty Habits, Dżem, Proletaryat, After Blues, Tymon & The Transistors, 1125, Imish, Pogodno, Jafia Namuel.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=DjiP3DSLFP8[/embedyt]

Zajrzyj po więcej :