Karol Dziedzic – jego początki muzyczne rozpoczęły się w jego rodzinnym mieście w Miejskim Ośrodku Kultury. Tam właśnie stawiał swoje pierwsze kroki, które po kilku latach zaprowadziły go pod skrzydła 11-tej Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Śpiewanie w Wojsku Polskim wiązało się z uczestnictwem w wielu różnorodnych przeglądach oraz festiwalach po linii cywilnej jak i wojskowej.
Jego osiągnięcia to między innymi:
- zwycięzca głównej nagrody Grand Prix w ,,Dębica Opem Festival”
- zwycięzca z zespołem TakLoopNie Bursztynowego Słowika jak i nagrody Dziennikarzy na ,,Bałtyk Festiwal”
- laureat ogólnopolskiego turnieju poezji śpiewanej w Elblągu
- laureat ogólnopolskiego turnieju poezji śpiewanej w Brzegu
- laureat Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Estradowej w Zegrzu
- laureat Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Lesznie
- laureat Wojewódzkiego Festiwalu Pro Arte w Sulechowie
- laureat Piosenki Poetyckiej i Aktorskiej w Barcinie
- udział w spotkaniach zamkowych ,,Śpiewajmy poezję w Olsztynie”
- koncert w Radiu Koszalin, studiu Czesława Niemena w Live Session
Bitwa na Głosy
Kolejnym etapem ścieżki muzycznej Karola był wyjazd do Zielonej Góry, gdzie trafił do studia piosenki Erato, gdzie był prowadzony pod okiem Krzysztofa Mrozińskiego. W tym samym czasie wziął udział w pierwszej edycji programu Bitwa na Głosy w drużynie Urszuli Dudziak, znanej światowej wokalistki jazzowej. Karol wraz z drużyną zajął 2 miejsce oraz zdobył nagrodę pieniężną (100 tys. złotych). Dzięki tej wygranej cała drużyna mogła przeznaczyć tę kwotę na pomoc potrzebującym dzieciom ze świetlicy środowiskowej w Zielonej Górze.
Jak wielu muzyków, między innymi: Marta Sarsa Markiewicz, Igor Herbut (LemON), Dawid Podsiadło (z zespołem Curly Heads), tak Karol po zakończeniu programu Bitwa na Głosy współpracował z zespołem TakLoopNie. W całym przedsięwzięciu wzięło udział 70 muzyków. Projekt zakończył się nagraniem teledysku i płyty ,,Człowiek w zielonym korytarzu”.
Rok po programie Karol trafił do Krakowskiego Instytutu Sztuki Wokalnej prowadzonej przez jednych z najlepszych nauczycieli Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuki Wokalnej ,,Natural Voice Perfection”, m.in. Soni Lachowolskiej, Katarzyny Godzisz-Antonik oraz Kevina Mahogany (USA), Johna Henny (USA), Jamiego Vendera (USA), którzy gościnnie prowadzą zajęcia. Są to jedni z najlepszych nauczycieli śpiewu na świecie.
Voice of Poland
Kolejnym wyjątkowym etapem w życiu Karola była udział w piątek edycji ,,The Voice of Poland”. Na przesłuchaniu w ciemno wszyscy z jurorów zwrócili uwagę na wyjątkowy talent Karola jakim jest śpiew. Karol potrafi również doskonale przekazywać emocje, poruszać i wzruszać ludzi.Przekonała się o tym nawet sama Edyta Górniak, która nie umiała ukryć wzruszenia po występie Karola. Występując w programie w drużynie Justyny Steczkowskiej, Karol zaszedł aż do odcinków na żywo. Wiele osób było przekonanych, że Karol dojdzie do finału, wygrywając program. Przygoda z programem się zakończyła, ale przygoda z muzyką trwa nadal i jeszcze nie raz będzie można o Karolu usłyszeć w telewizji i internecie.
Na dzień dzisiejszy Karol kontynuuje swoją edukację muzyczną oraz współpracuje z zespołem nad własnym autorskim materiałem. Muzyka, którą tworzy zespół jest rockowo-popowa ze szczyptą alternatywy. Zespół tworzą osoby, które posiadają doświadczenie sceniczne i muzyczne, dlatego wielką wagę przywiązują do brzmienia i jakości. Każdy utwór jest bardzo dobrze przemyślany, tak, aby nie było w tej muzyce zbędnych dźwięków. Każdy powinien znaleźć w niej coś dla siebie, ponieważ skierowana jest dla szerszego grona odbiorców.
ZOBACZ: #WYWIADÓWKA z Karolem Dziedzicem