LUIZA GANCZARSKA4

Moja przygoda z muzyką zaczęła się 27 kwietnia 1994 roku – właśnie wtedy się urodziłam.

Zanim powiedziałam „mama” i „tata”, mówiłam „muzyka”. Już jako trzyletni dzieciak, siadałam przy klawiszach i odkrywałam czym jest ich brzmienie. Gdy miałam 8 lat zapisałam się do Państwowej Szkoły Muzycznej w Łańcucie, przed czym broniłam się rękami i nogami.

Niestety, mój dziecięcy upór, który rozwija się razem ze mną, zwyciężył i po roku moja nauka gry na fortepianie się zakończyła. Na scenie pierwszy raz wystąpiłam tego samego roku w łańcuckim Miejskim Domu Kultury, choć jeszcze wtedy była to dla mnie kara. Przed każdym występem powtarzałam sobie „nigdy więcej”, a dzisiaj mając 20-tkę na karku, nadal śpiewam i nie zamierzam przestać. Chcąc rozwijać swoją pasję, przez trzy lata uczęszczałam na zajęcia do Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Kiedy już nauczyłam się zachowania w świętym miejscu jakim jest scena, stwierdziłam, że warto porządnie zabrać się za swój wokal i w połowie 2012 roku zmieniłam ośrodek kształcenia na Klub Garnizonowy w tym samym mieście. Poza śpiewem i grą na klawiszach, komponuję muzykę. Swoje pierwsze „dzieło” nagrałam w pierwszej klasie gimnazjum. Muzyka, którą wykonuję, nie ogranicza się do jednego gatunku. W tworzeniu muzyki i pisaniu tekstów jestem uniwersalna. Cechuje mnie wszechstronność, dzięki której przeczę stwierdzeniu „jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”. Najbliższe mojemu sercu są klimaty rockowe, ale w moim repertuarze można znaleźć wiele innych gatunków. Tematyka piosenek jest równie obszerna jak kwestie muzyczne. Teksty nie wynikają z tego, co wypada i co jest w modzie. To myśli i uczucia przelane na papier. Moją inspiracją jest po prostu – życie. W każdym kawałku świata widzę coś o czym warto napisać tekst i coś, co warto opisać nutami.

Aktualnie tworzę skład z zespołem Blant.

Niektóre osiągnięcia:

– 2011r. – 3 miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Aktorskiej, Filmowej

i Musicalowej „Piosenka w Meloniku” w Rzeszowie oraz warsztaty z Katarzyną Groniec,

– 2011r. – warsztaty z polskimi producentami muzycznymi na Festiwalu „Coke Live Fresh Noise”, m. in. Łąki Łan i Eldo,

– 2011r. – finał na IV Ogólnopolskim Młodzieżowym Festiwalu Piosenki „Hoffer Super Hit Działdowo” oraz warsztaty z Urszulą Dudziak,

– 2011r. – finał i Nagroda Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu „Rzeszów Carpathia Festival”,

– 2012r. – udział w programie „X Factor” i etap w domach jurorskich z sekstetem Che Donne,

– 2012r. – Recital Laureata Nagrody Publiczności „Rzeszów Carpathia Festival”,

– 2012r. – finał na Międzynarodowym Festiwalu „Rzeszów Carpathia Festival” z grupą Che Donne,

– zorganizowanie koncertu charytatywnego dla Wioli Czyjt, która uległa wypadkowi komunikacyjnemu i aktualnie porusza się na wózku – jej uśmiech – moje największe osiągnięcie jak do tej pory.

– 2014r. – półfinał programu „Must Be The Music”

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.