Michał Sołtan urodził się w 1985 roku w Warszawie. Multiinstrumentalista, Jest absolwentem Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Śpiewał prawdopodobnie już w kołysce, ale po raz pierwszy gitarę wziął do ręki w wieku jedenastu lat. I była to miłość od pierwszego wejrzenia.

Dzisiaj komponuje, śpiewa i pisze teksty. Sa głownie o miłości i drobnych radościach w życiu, bo to właśnie z nich czerpie swoje największe inspiracje. Pomysły aranżacyjne podsuwają mu pop, rock, funk, jazz, muzyka elektroniczna… po prostu wyznaje, ze muzyka jest jedna. Muzyka jest jego pasja. Robi to, co kocha.

Jego nietuzinkowy pomysł na aranżacje piosenek przy pomocy Loop Station, zdobywa coraz większe uznanie. Został doceniony w programie Must Be The Music 9, występował w ramach Songwriter Łódź Festival 2015.

Ma bogate doświadczenie sceniczne. W ciągu ostatnich dwóch lat miał przyjemność występować u boku takich gwiazd jak znany na całym świecie Adam Lambert (Eska Music Awards 2015), w Polsce ENEJ (Świat sie kreci), Marta Podulka (m.in. Top Trendy 2014). W 2015 roku zagrał szereg autorskich koncertów i supportów w Polsce m.in. przed Melą Koteluk (Palladium), LAO CHE (Teatr Szekspirowski).

Rok 2016 rozpoczął koncertami charytatywnymi, koncertami i warsztatami. Nagrał autorski singiel „Pan Sowa” podejmując współpracę z wydawnictwem ForTune.

Wydał dwie płyty („ IQ ” 2011, „MALLADA” 2015) ze swoim jazzowym zespołem Imagination Quartet. Z IQ koncertował w Chinach, Danii, Niemczech, Polsce. Dzięki temu zespołowi artysta zaczął współpracę ze środowiskiem filmowym.

Niektórzy nazywają go „One Man Band”, „Człowiek Orkiestra”. Mówią „Polski Ed Sheeran” czy„Polski Jarle Bernhoft”. To uznani światowi twórcy, którzy kultywują idee „One Man Band”. Sołtan tworzy jak oni – po swojemu, przy użyciu loop station na koncertach.

Wielka pasja do muzyki, jako ilustracji rzeczywistości zapewnia niezapomniane, oryginalne i wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Przy pomocy wielu instrumentów naraz, takich jak wokal, gitary, ukulele w tym U-BASS, instrumenty klawiszowe, beatbox, perkusjonalia, Sołtan w pojedynkę tworzy akompaniament pod swoje teksty.Michał Sołtan na Facebooku

Michał Sołtan na YouTube