Stashka

Katarzyna Stashka Stasiak (ur. 6 lipca 1984 roku w Szczytnie na Mazurach) wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów).

Przygoda muzyczna Kasi rozpoczęła się już w przedszkolu, kiedy to śpiewała na każdym okolicznościowym przedstawieniu i już wtedy jako mała dziewczynka, zaczęła marzyć o tym, aby w przyszłości „zostać Gwiazdą”. W wieku 7 lat, głównie za namową swojego dziadka, który podarował jej pianino, rozpoczęła naukę gry na tym instrumencie w Szkole Muzycznej I-go stopnia w Szczytnie. Będąc jeszcze w szkole podstawowej, poprosiła swoich rodziców o gitarę, aby móc podgrywać sobie i znajomym na okolicznościowych biwakach i ogniskach. Rodzice spełnili jej prośbę, a Kasia w szybkim czasie sama opanowała podstawowe chwyty. Swoją edukację muzyczną kontynuowała na wydziale wokalnym w PSM II-go stopnia w Olsztynie, gdzie w 2003r. wyśpiewując arie i pieśni operowe zdobyła dyplom. W tym okresie koncertowała także w zespole cygańskim.

Podczas studiów w Poznaniu (mgr muzykologii) aktywnie udzielała się w Chórze Akademickim Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, z którym koncertowała zarówno w Polsce jak i zagranicą (Niemcy, Holandia, Chiny, Hongkong, Tajwan).

W tym czasie rozpoczęła współpracę z wieloma artystami (Marika, Kasia Cerekwicka, Zakopower, Ania Wyszkoni i in.), wspierając ich na scenie jako chórek.

18 marca 2016 roku ukazała się debiutancka płyta solowa Stashki zatytułowana „Naturalnie”. Znajduje się na niej 12 piosenek, które można scharakteryzować mottem Kasi: pozytywnie i do przodu!

Nagrody i wyróżnienia:

● SuperPremiery na 50. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu,

● I miejsce w ogólnopolskim konkursie Polskiego Radia “Przebojem na antenę”,

● Nagroda dziennikarzy na Bałtyk Festiwal Media I Sztuka,

● Wygrane radiowe plebiscyty na HIT LATA,

● Grand Prix oraz Nagroda Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu w Karlshamn w Szwecji “Baltic Song Contest”,

● Nagroda Radia FaMa:  „Odkrycie Roku 2014”,Stashka na Facebooku

Stashka na YouTube

Stashka na Instagramie

Stashka na Twitterze

Strona WWW

Informacje o singlu promującym płytę ,,Naturalnie”

Informacje na temat debiutanckiej płyty