IMG_6096

TED NEMETH

Zespół powstał w sierpniu 2010 roku, w mieście Łodzi, podczas spotkania zorganizowanego przez grupę muzykujących przyjaciół. Ted Nemeth to nazwa nie odnosząca się do żadnej istniejącej osoby, powstała ona poprzez skrzyżowanie imion i nazwisk Teda Bundy’ego i Richarda Nemeth’a. Był to zupełnie spontanicznt zabieg – przeglądając jedno z czasopism, zespół trafił kolejno na zestawienia: największych morderców wszechczasów (tutaj Ted Bundy), a na następnej stronie zestawienie najgłupszych opatentowanych rzeczy (Richard Nemeth – opatentował literę „M” zamieszczoną na głowie).
Muzyka jaka powstaje wskutek działalności kwartetu jest z racji instrumentarium – gitarowa, a z racji miejsca – garażowa. Teksty Teda Nemetha powstają w języku polskim. Muzycy przejawiają odmienne zainteresowania i mają różne muzyczne inspiracje. Ted Nemeth jest ich syntezą, kompromisem i wypadkową pracy muzyków z instrumentami – niepowtarzalną wymianą energii.
W 2014 zespół nagrał pierwszy album długogrający nad którego brzmieniem czuwał Paweł Cieślak(Little White Lies, 11, Tryp, Blisko Pola, Zabrocki) w Hasselhoff Studio w Łodzi, a wydawcą został S.P. Records. Oficjalna premiera albumu to 20 listopada 2015.
Krążek będzie nosił nazwę „Ostatni Krzyk Mody”. Oprócz gitarowego, garażowego grania słuchacz doszuka się dźwięku syntezatorów, wypełniających brzmienie całości, którą dopełniają też teksty (po polsku) o psach, kotach, bezsenności, mordercach, bezludnych wyspach, odpowiednich i nieodpowiednich dziewczynach, dzieciństwie. i spadaniu.

soundcloud-button

pobrany-plik

  facebook