WU-HAE z kolejnym kontrowersyjnym singlem! „Gończe psy” ft. Maleńczuk

Na polskim rynku muzycznym wydarzyło się już prawie wszystko. Kluczowym, jest słowo „prawie”. 16 września odbędzie się premiera najbardziej kontrowersyjnego albumu wydanego w tym roku. Tym zaszczytnym mianem został ochrzczony, długo oczekiwany album „DZIKI KRAJ” nowohuckiego zespołu WU-HAE.

WU-HAE, które w swojej twórczości nie stroni od ostrych komentarzy społecznych, zaprosił do udziału na płycie dwóch mistrzów słowa: Maćka Maleńczuka i Kazika Staszewskiego.

2 września 2019 ukazał się oficjalny teledysk,”Gończe Psy” z udziałem Maćka Maleńczuka. Obraz ten bezpośrednio promuje wydawnictwo i będzie dostępny wyłącznie w internecie. W ubiegłym roku WU-HAE upubliczniło piosenkę „Krakowiaczek”, która w sposób satyryczny odnosi się do prezydentury Andrzeja Dudy. Utwór rozszedł się jak świeże bułeczki w internecie, robiąc całkiem spore zamieszanie. Na szczęście nikt z zespołu nie został aresztowany.

Lider zespołu, Bzyk powiedział :

„Nastroje i podział społeczeństwa osiągnął takie rozmiary jakby wszyscy chcieli się pozagryzać nawzajem. Hejt słowny stał się podstawowym narzędziem w debacie publicznej jak i w życiu codziennym. Okładamy się po głowach ile możemy. Zdarza się że słowa inspirują do czynów po których giną ludzie. Proszę państwa poprostu „Dziki Kraj”.”

Zespół stoi na stanowisku, że pomimo ogromnego nakładu pracy i wysiłku, który zaowocował interesującym materiałem, żadne radio nie zdecyduje się, aby puścić na antenie choćby jeden utwór. Kto odważyłby się zagrać piosenkę „Krakowiaczek”? Możesz kupić płytę bezpośrednio od zespołu, wysyłając zamówienie na maila: sklep@wu-hae.pl.