„WYDAJ PŁYTĘ Z BĘDZIE GŁOŚNO!” – OSTATNIE DNI NA ZGŁOSZENIA!

WYDAJ PŁYTĘ Z BĘDZIE GŁOŚNO

Trwają zgłoszenia do 5. edycji konkursu radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Wszyscy utalentowani muzycy, którzy chcą wziąć w nim udział, muszą spełnić dwa warunki: posiadać nagrany materiał na płytę oraz nie mieć podpisanego kontraktu z wytwórnią muzyczną. Jest o co walczyć – nagrodą w konkursie jest wydanie debiutanckiego krążka.

Zgłoszenia można wysyłać do 16 lipca za pośrednictwem formularza na stronie Czwórki. Zwycięzca zostanie ogłoszony 27 sierpnia br. Premiera albumu planowana jest na przełom października i listopada br. Nagrodą w konkursie jest wydanie płyty z radiową Czwórką nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, teledysk do singla z debiutanckiego albumu, sesja zdjęciowa oraz koncert promujący płytę na antenie Czwórki w ramach audycji „Będzie Głośno!” oraz w mediach społecznościowych. Partnerami konkursu są Związek Artystów Wykonawców STOART i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, które wyróżni nagrodą finansową artystów za najlepszą muzykę i za najlepsze teksty.

– Dla tych artystów wydanie debiutanckiego krążka to nowy początek kariery muzycznej. „Pierwszy start” odbywa się wtedy, kiedy muzycy decydują się sięgnąć po instrument, intensywnie ćwiczą i wreszcie – zaczynają nagrywać swoje piosenki. Artyści często powtarzają, że na pierwszą płytę czeka się całe życie, a na kolejne ma się już trochę mniej czasu – mówi Damian Sikorski, juror i pomysłodawca konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”.

Konkurs jest rozwinięciem audycji „Będzie Głośno!”, która umożliwia nieznanym muzykom bezpośredni kontakt z radiem. Zespoły, które zgłaszają się do programu, zapraszane są do audycji na żywo i mają okazję zaprezentować się słuchaczom zarówno w rozmowie, jak i mini koncercie akustycznym. Słuchacze mogą natomiast głosować na utwory, których lista znajduje się na stronie Czwórki. Piosenki emitowane są podczas audycji w każdy piątek od godz. 18.00 do 20.00.Do tej pory w ramach audycji i konkursu radiowej Czwórki „Będzie Głośno!” ukazało się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia siedem płyt: Ms. Obsession „Manekin”, Marta Zalewska „Marta Zalewska”, Sara Kordowska „Wszystko i nic”, Myasta „Na dobrym kursie”, składanka „Będzie głośno”, składanka „Będzie głośno vol.2” oraz najnowsza, która premierę miała 28 maja br. – składanka „Będzie głośno vol.3”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.