FRYDERYKI 2020: Muzyka rozrywkowa i jazz – znamy nominowanych

43

Ogłoszone dziś nominacje do Fryderyków 2020 w dziewiętnastu kategoriach muzyki rozrywkowej i trzech kategoriach jazzowych to wynik głosowania Akademii Fonograficznej – grona ponad 1400 artystów, twórców, producentów, dziennikarzy muzycznych i przedstawicieli branży fonograficznej. Laureatów nagród poznamy 14 marca podczas otwartej dla publiczności Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu, która odbędzie się już po raz drugi w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Aż pięć nominacji do Fryderyków 2020 otrzymała Hania Rani, która została wyróżniona jako debiutantka, kompozytorka i producentka muzyczna. Nominację otrzymał także jej album “Esja” – w kategorii Album roku alternatywa, oraz utwór wykonywany z Melą Koteluk “Odprowadź” (piano version) – w kategorii Najlepsze nowe wykonanie.

Daria Zawiałow może się poszczycić nominacjami w czterech kategoriach: Autor Roku, Kompozytor Roku (w teamie z Michałem Kushem), Album roku pop alternatywny – dla płyty “Helsinki” oraz Utwór roku – dla piosenki “Hej! hej!”. Nominację otrzymała także reżyserka teledysku do piosenki Darii Zawiałow “Szarówka” – Dorota Piskor oraz producent albumu “Helsinki” Michał Kush.

Także cztery nominacje otrzymał Błażej Król. Akademia wyróżniła go w kategoriach: Autor roku i Kompozytor roku oraz Album roku pop alternatywny za płytę “Nieumiarkowania” i Utwór roku za “Te smaki i zapachy”.


Galę Muzyki Rozrywkowej i Jazzu, podczas której wręczone zostaną statuetki, uświetnią występy takich artystów jak: Kayah, Perfect, Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow a także nominowani w tegorocznej edycji Muniek Staszczyk (Album roku rock, Autor roku, Utwór roku) i Viki Gabor (Fonograficzny debiut roku, Utwór roku). Przebieg gali będzie można śledzić na żywo na antenie TVN.


Zajrzyj po więcej:

www: http://fryderyki.pl/

Instagram: https://www.instagram.com/fryderykfestiwal/

FB: https://www.facebook.com/FryderykFestiwal/

PODZIEL SIĘ
studentka administracji i zarządzania publicznego, zakochana w dźwiękach piana i gitary! kompletnie nierozważna i nieromantyczna, ale za to często uśmiechnięta :)