MEHEHE rozpoczyna letnią trasę promującą płytę “Ciemnienie”

112
Mehehe fot. Bartek Muracki

Etnoambientowy duet MEHEHE rozpoczyna letnią trasę promującą swoją płytę Ciemnienie.  Cykl wydarzeń, na które zapraszają artystki to przede wszystkim koncerty „Ciemnienie” – pełne szeptów, zaklęć i dawnych rytuałów zaklętych w dźwięki, które znalazły się na płycie zespołu.


Spotkania z MEHEHE to także magiczne wieczory opowieści o kobietach mocy i ludowej magii „Baby, Szeptuchy, Wiedunki” oraz warsztaty „Dzika natura głosu” skierowane do wszystkich, którzy mają ochotę poszukać różnych wymiarów własnego głosu, również tych dzikich i nieokiełznanych.

Zespół zapowiada, że w najdłuższą czerwcową noc planuje premierę swojego pierwszego teledysku. Więcej informacji wkrótce!LETNIA TRASA MEHEHE:

2 czerwca – opowieści BABY, SZEPTUCHY, WIEDUNKI / Shanti Yoga Studio, Białystok

6 czerwca – opowieści BABY, SZEPTUCHY, WIEDUNKI / Festiwal KooPermatywy, Podlodówek

27 czerwca – koncert CIEMNIENIE / Karrot Kawa i Kultura, Warszawa

13 lipca – opowieści BABY, SZEPTUCHY, WIEDUNKI / Zlot Szeptuch, Maków

14 lipca – warsztaty DZIKA NATURA GŁOSU / Zlot Szeptuch, Maków

17 lipca  – opowieści BABY, SZEPTUCHY, WIEDUNKI / Teatr w Oknie, Gdańsk

18 lipca – koncert CIEMNIENIE / Festiwal Globaltica, Gdynia

3 sierpnia – koncert CIEMNIENIE / Ethnic Tattoo Fest, Czersk

18 sierpnia – koncert CIEMNIENIE / Bulwart Sztuki Etno, Kraków


Mehehe to etnoambientowy duet, który współtworzą Helena Matuszewska (Same Suki, InFidelis) i Basia Songin (Sutari). We wspólnym projekcie w niekonwencjonalny sposób nawiązują do tradycji szeptuch i magii ludowej wykorzystując akustyczne instrumenty, looper, szamańskie bębny, szepty, krzyki i śpiew.

W marcu 2019 ukazała się ich pierwsza płyta Ciemnienie (AAUU Records Label). Znalazły się na niej autorskie kompozycje inspirowane polską muzyką ludową, dźwiękami natury i tradycjami szamańskimi z różnych regionów Polski.

Duet Mehehe zadebiutował na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia Nowa Tradycja 2018, gdzie otrzymał III nagrodę za „przemyślaną kreację sceniczną, intymność i baśniowość”.

Mehehe to: BASIA SONGIN – wilk, kankle, bęben, wrzeciona, szepty, zaklinania, śpiew i HELENA MATUSZEWSKA – złóbcoki, kaszgar, bęben, wrzeciona, looper, zaklinania, śpiew


Zobacz więcej:

Oficjalna Strona

Facebook

You Tube

PODZIEL SIĘ
vice-Redaktor Naczelna --- Z Muzykoholikami związana na zawsze! Co tu robię? Spełniam marzenia! Wywiady, relacje, recenzje... pełen serwis! ---