[RELACJA] Red Lips z płytą „Ja wam zatańczę” w ramach „Piątków z Nową Muzyką”

28

Bohaterem kolejnej odsłony „Piątków z nową muzyką” był zespół Red Lips. Pomysłodawcami i założycielami formacji są Joanna „Ruda” Lazer i Łukasz Lazer. W warszawskim Studio U22 Red Lips zaprezentowali swój trzeci album „Ja wam zatańczę” przed oficjalną premierą, której data wyznaczona jest na 8 listopada.


Artyści przedstawili nowy materiał, ale opowieści o tym, jak powstawał, można było usłyszeć nie tylko od nich. Do rozmowy o tym wydawnictwie zaprosili także jego współtwórców. Byli to: Przemysław Mysław Wałczuk – autor utworów „Róż n Plusz” oraz „Fajter”, wieloletni przyjaciel zespołu, współtwórca projektu Fonetyka, menadżer praw autorskich twórczości Grzegorza Ciechowskiego oraz Arkadiusz Kopera – właściciel studia BLACK KISS RECCORDS, producent projektów takich jak: Męskie Granie 2019, Ania Dąbrowska, Lemon, Daria Zawiałow, Piotr Zioła, Czesław Mozil, Anita Lipnicka, Mazolewski Porter itp.

Panowie ujawniali tajemnice ze studia nagraniowego i podkreślali zalety współpracy z zespołem. Przemysław Wałczuk zaszczycił nawet album wielkim komplementem, mówiąc, że pod względem produkcyjnym tak dziś mógłby brzmieć kultowy „Obywatel GC” Ciechowskiego.


Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Fot. Darek Kawka


Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV „Piątki z Nową Muzyką”, a poprowadziła je Gabi Drzewiecka, dziennikarka muzyczna, prezenterka radiowa i telewizyjna. Ruda opowiedziała jej o kulisach swojego występu w programie „Taniec z gwiazdami”. Pierwotnie miała przed nim duże opory, co dało pretekst do powstania przekornej piosenki „Ja wam zatańczę”.Album Red Lips „Ja wam zatańczę” to nowa jakość w muzycznej estetyce zespołu. Można go bowiem umiejscowić na styku kilku gatunków muzycznych. Słuchać tu i rockową gitarę, i nowoczesne sample, i chwytliwe melodie z zadziornym wokalem Rudej.

(mat.pras.)

PODZIEL SIĘ
vice-Redaktor Naczelna --- Z Muzykoholikami związana na zawsze! Co tu robię? Spełniam marzenia! Wywiady, relacje, recenzje... pełen serwis! ---