Laureaci nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2017

Poznaliśmy laureatów nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2017, czyli wyróżnień przyznawanych przez polskie środowisko muzyczne. Uroczysta Gala odbyła się 1 października 2017 roku w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.


Za Wydarzenie Roku uznano przyznanie nagrody Grammy wydawnictwu „Penderecki conducts Penderecki 1/Warsaw Philharmonic”. Z kolei Koryfeusz Honorowy powędrował do Jerzego Maksymiuka, który w ubiegłym roku obchodził swoje osiemdziesiąte urodziny.


W tym albumie wiele spraw zadziało się po raz pierwszy. Pierwszy raz w historii Krzysztof Penderecki zadyrygował podczas nagrań Orkiestrą i Chórem Filharmonii Narodowej, a jedno z prezentowanych dzieł, „Dies Illa”, miało na tej płycie swoją światową premierą fonograficzną – dowiadujemy się.


W roku bieżącym ukazał się drugi album z serii „Penderecki conducts Penderecki” będący podsumowaniem muzyki chóralnej tego kompozytora. Podobnie jak przy części pierwszej, Chór Filharmonii Narodowej przygotował profesor Henryk Wojnarowski.


 

 

 

 

 

 


Wśród nominowanych w kategorii Debiut Roku znalazł się zaś Kuba Więcek, który w marcu 2017 roku wydał swoją debiutancką płytę w serii Polish Jazz (Polskie Nagrania).Zajrzyj po więcej:

Krzysztof Penderecki na Facebooku

Jerzy Maksymiuk na Facebooku

Kuba Więcek na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.