Over The Under: sto koncertów w sto dni!

1 września tego roku rozpoczęła się wyjątkowa trasa koncertowa grupy Over The Under. Formacja postanowiła bowiem pobić rekord świata i w ramach trasy „100% tour” dać sto koncertów przez sto kolejnych dni.


Over The Under ma już za sobą jedną czwartą zaplanowanej trasy. – Dwadzieścia pięć koncertów za nami! –mówi Karol Korniluk, gitarzysta i wokalista w Over The Under. – Frekwencja na koncertach rośnie z dnia na dzień, a my nie zwalniamy. Póki co, wszystko przebiega zgodnie z planem, jesteśmy na maksa zmotywowani. Bijemy oficjalny rekord, już po sześćdziesiątym piątym koncercie uda nam się ustanowić nowy rekord świata w graniu koncertów dzień po dniu, a osiągając swój cel stu koncertów, pobijemy ten rekord niemal dwukrotnie! – dodaje muzyk.


Trasę planowano przez przeszło siedem miesięcy, na własny rachunek muzyków. Do akcji włączane są lokalne grupy na terenie całego kraju. Relacje z kolejnych koncertów oraz zapowiedzi nowych można na bieżąco śledzić na oficjalnym profilu FB zespołu


Chcemy w ten sposób nieco wstrząsnąć polską sceną, szczególnie tą niezależną – kontynuuje Korniluk, podkreślając, że bicie rekordu jest w kontekście „100% tour” drugorzędne. – W ostatnich latach zewsząd słychać co najwyżej narzekanie na temat tego, jak to ciężko gra się w Polsce, jak trudno zorganizować koncert. Chcemy naszą trasą udowodnić, że nikt nie mówił, iż będzie łatwo a to, że nie będzie łatwo, nie oznacza, że się nie da. Sama idea trasy „100% tour” jest bardzo prosta: budowanie polskiej sceny muzycznej u podstaw. Sto koncertów w sto dni. Wszystko organizujemy sami, porozumiewamy się przy okazji z lokalnymi kapelami z całego kraju, by udowodnić, że da się nad Wisłą zrobić potężny tour bez wsparcia wielkiej wytwórni. Własnymi siłami.Over The Under to southern metalowy zespół z Bydgoszczy. Powstał na przełomie 2012/2013 roku z inicjatywy Karola Korniluka (wokal i gitara) oraz Krystiana Borowskiego (perkusja). Basistą grupy jest obecnie Kacper Olszak. Bezkompromisowość w tekstach, riffy inspirowane brzmieniem klasyków z NOLA oraz autentyczność w przekazie to składowe debiutanckiego LP zatytułowanego „Over The Under”, którego premiera odbyła się na początku 2016 roku. W połowie roku bieżącego zakończyła się trasa promująca ten krążek, „Cowboys from Space tour”, składająca się z ponad pięćdziesięciu koncertów.


Zajrzyj po więcej:

Over The Under na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.