„Wygnani z miasta” czyli Holly Blue w wersji akustycznej

Holly Blue przedstawia swój singiel „Wygnani z miasta”  w wersji akustycznej, zarejestrowany na żywo podczas sesji Live Buda Seszyn.

Sonia Kopeć to wokalistka zespołu Holly Blue –  tria pochodzącego ze Śląska, które założyła w 2011 wraz z bratem Krystianem i Emilem Blantem muzykiem i producentem znanym m.in. z grup Gutierez i The Marians.

Muzyka zespołu, określana jako intelligent pop, może kojarzyć się z klimatami Roisin Murphy, Reginy Spector czy Emiliany Torrini. Pomimo inspiracji zachowuje jednak własny unikatowy klimat, charakteryzujący się subtelnym głosem Soni oraz oryginalnym brzmieniem i aranżacjami. Debiutancka płyta zespołu pt. „First Flight” ukazała się jesienią 2012 r.

Po wydaniu płyty zespół grał wspólne koncerty m.in z Selah Sue (Holly Blue było oficjalnym supportem na polskiej trasie belgijskiej gwiazdy pop) oraz polskimi artystami – Myslovitz, Anią Dąbrowską, Fisz/Emade, Natalią Przybysz, Julią Marcell, Natalią Nykiel. W 2013 roku wystąpił na festiwalu SOPOT TOPtrendy i zagrał dużą trasę po Polsce oraz Wyspach Brytyjskich. Piosenki zespołu grane są regularnie w ogólnopolskich stacjach radiowych oraz znalazły się na składankach „Sealesia 1″ i „Sealesia 2″, „Mysłowice Dobrze Brzmiące” oraz „Cafe Night & Day: Chillout & Alternative Edition 2014″.

W 2016 zespół powraca z nową płytą „UpBeat” Jednym z producentów nowego albumu jest Eddie Stevens, znany ze współpracy z Moloko, Roisin Murphy czy Zero 7.

Aktualnie zespół ukończył pracę nad trzecim albumem w języku polskim, którego premiera przewidziana jest na jesień 2018r.


Holly Blue:
Strona internetowa: http://hollybluemusic.com/
Facebook:  https://www.facebook.com/hollybluemusic/
Instagram: http://www.instagram.com/holly_blue_band/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.