Wyjątkowy koncert KAPELI Hanki Wójciak w najbliższą sobotę!

Koncert urodzinowy Kapela Hanki Wójciak

Dobry wieczór u Hanki Wójciak” w Nowohuckim  Centrum Kultury – koncert i performance Hanki Wójciak oraz Jej Przyjaciół w 10 urodziny „Śpiewnego Świata”…

To wtedy zawiązała się jej KAPELA

Kiedy 10 lat temu wygrywała 46. Studencki Festiwal Piosenki radość mieszała się z goryczą. „Wyrosła” i „w świat poszła” – emocje i uczucia, które nią targały, zaklinała w piosenki.  

Nie potrafiąc odmienić rzeczywistości, stworzyła przestrzeń, w której mogła „wykrzyczeć w niebo wszystkie żale”, odmieniać przeznaczenie „siłą czarów znachorki” czy prosić „jasne duchy” o siłę i utulenie.  

To wtedy zawiązała się jej KAPELA i pojawili się LUDKOWIE, którzy chcieli słuchać tych  opowieści, wyśpiewywać je wspólnie, śpiewem i tańcem nacieszyć się „do syta”.  

 Ta dziewczyna to ja – Hanka Wójciak. Dziś, przepełniona wdzięcznością,  po góralsku Was przywołuję:  

Chebojcie na 10-te urodziny Śpiewnego Świata, który bez Was byłby NIEMOŻLIWY.  

Koncert zostanie okraszony licznymi niespodziankami. 

Performance “ZARANNA” – będzie jedną z nich, umożliwi nam on swoistą podróż w czasie,  ku zaraniu współdzielonego uniwersum, ku zaraniu pieśni.  

Nie zabraknie piosenek, które dobrze znacie z albumów “ZNACHORKA” i “ZASŁONA”,  aczkolwiek kilka z nich zabrzmi zupełnie inaczej niż się spodziewacie!  

Zaśpiewam dla Was także pieśni, o których… ptaszki ćwierkają, że to zaczyn naszej  trzeciej płyty: “ZAMIŁOWANA”.  

Na scenie wystąpią same magnetyczne osobowości w tym goście, m.in: Susanna Jara,  Asia Nawojska i Alicja Tanew – moje śpiewne duszki, jakże wspaniałe w swej inności! 

Szepnę jeszcze, że w programie pojawi się piosenka z muzyką mojego drogiego nauczyciela,  wspaniałego kompozytora – Andrzeja Zaryckiego.  

Kiedy i gdzie?

“Dobry Wieczór …” rozpocznie się o 19:00 w Nowohuckim Centrum Kultury –  przestrzeni, w której poczujecie się bezpiecznie, gdzie będziecie zaopiekowani; w miejscu  nakręcającym kulturę!  

Zwieńczeniem wydarzenia będzie „Panopticum After” w XIV-wiecznych piwnicach  zaprzyjaźnionej Restauracji Chimera, przy ul. Św. Anny 3. 

Właśnie tam, chwilę po 22:00 przy lampce wina, otworzymy „Wystawę Osobliwości  Śpiewnego Świata„, by następnie zatopić się w rozmowach i śpiewaniach …  

Wejściówki na tę część naszego wspólnego “Dobrego Wieczoru… rozdamy Wam w NCK . O reszcie niespodziewajek, póki co – cicho sza…  

 Chebojcie LUDKOWIE!  Hanka. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.