Z ostatniej chwili: „Idol” powraca! Znamy pełny skład jury!

Po dwunastu latach nieobecności na antenę telewizji Polsat wraca logodoskonale nam znany program „Idol”. Ostatnie tygodnie upłynęły internautom pod znakiem spekulacji dotyczących składu jury, które oceniać będzie popisy wokalne uczestników. Do tej pory ujawniono trzy nazwiska. Dziś do Elżbiety Zapendowskiej, Ewy Farnej i Janusza Panasewicza dołączył oficjalnie… Wojciech Łuszczykiewicz z zespołu Video!


Dostałem zapytanie, czy zgodzę się być przystojnym jurorem – żartuje Wojtek na antenie radia RMF FM.


Wojciech Łuszczykiewicz jest dziennikarzem, kompozytorem, twórcą tekstów, autorem książeczki dla dzieci, aktorem, a przede wszystkim liderem i wokalistą – niegdyś formacji Superpuder, obecnie zespołu Video. Elżbieta Zapendowska to krytyk muzyczny i specjalistka od emisji głosu. Udzielała lekcji śpiewu wielu polskim gwiazdom, a za stołem jurorskim zasiądzie po raz kolejny. Ewę Farną znamy jako pochodzącą z Czech piosenkarkę, autorkę tekstów i kompozytorkę. Występuje zarówno na polskiej, jak i czeskiej scenie muzycznej. Janusz Panasewicz zasila z pozycji wokalisty i autora tekstów skład kultowej grupy Lady Pank. Na swoim koncie ma także projekty solowe.


Cieszący się niemałą popularnością show wystartował w Polsce w 2002 roku, a ostatni z odcinków pojawił się na antenie trzy lata później. Przez ten czas gromadził przed teleodbiornikami nawet 4 miliony widzów. Laureatami czterech sezonów zostali: Alicja Janosz, Krzysztof Zalewski, Monika Brodka i Maciej Silski. Oprócz wyżej wymienionych program wylansował wykonawców, takich jak Ewelina Flinta, Szymon Wydra, Tomek Makowiecki, Ania Dąbrowska, Mariusz Totoszko, Sylwia Grzeszczak, Hania Stach, Paulina Sykut czy Sławek Uniatowski. Co więcej, to właśnie tutaj przygodę z telewizją rozpoczynał należący do grona ówczesnej komisji Kuba Wojewódzki. W rolę oceniających wcielili się również: Jacek Cygan, Marcin Prokop, Maciej Maleńczuk i Robert Leszczyński oraz wspomniana już Elżbieta Zapendowska stanowiąca wspólny mianownik edycji poprzednich i tej dopiero nadchodzącej. Nie zmienia się też główny cel produkcji: wyłonienie kolejnej gwiazdy muzycznej, czyli tytułowego idola. Kto zostanie nim tym razem? Przekonamy się wkrótce.


Zajrzyj po więcej:
Idol Polska na Facebooku
Video na Facebooku
Ewa Farna na Facebooku
Janusz Panasewicz na Facebooku


idol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *