Z półki Case Studio: Szwalnia

szwalnia

Dziś spora dawka mocnego grania! Polska centralna młodymi talentami stoi i Case Studio doskonale o tym wie. Szwalnia to idealna pozycja dla muzyków porządnego riffu i mocnej perkusji.

Formacja silnie zakorzeniona w specyficznym, industrialnym łódzkim klimacie, która gra bardzo mocny i dynamiczny heavy rock

Szwalnia narodziła się w dusznej, przytłaczającej, post przemysłowej atmosferze miasta kominów i włókiennictwa, reprezentując elektryzujące połączenie ciężkiego, metalowego brzmienia z powiewem dynamicznej inspiracji z pogranicza groove, thrash i nu. 

Członkowie zespołu 'Szwalnia’ mówią o sobie:
Szwalnia jest jak shake z zardzewiałymi gwoździami, mięsistym basem, podwójną stopą, agresywnym rykiem gitar, przyprawiony solidną dawką skłonności do niespotykanych eksperymentów muzycznych”

To proste kompozycje z masą energii przesterowanych gitar, mocnej sekcji oraz nietuzinkowym wokalu Konrada plus niebanalne teksty, wszystko to sprawia że słucha się ich bardzo dobrze.

Krzywy Most to pierwszy singiel grupy który swą premierę miał 16 dzień listopada, na wszystkich dostępnych platformach z dystrybucją cyfrową oraz You Tube.

Nagrania zrealizowano w Case Studio w Aleksandrowie Łódzkim (m.inn. Fatum, Internal Quiet, Snakedoctors, Fire Flower, The Mind Parasites), a to oznacza że brzmienie zespołu nie zostało 'spreparowane’ żadnymi polepszaczami lub symulatorami typu 'Kemper’czy 'Fractal’. 

Muzycy: Wokal: Konrad Fiszer, Gitara: Patryk Młynarczyk, Gitara: Kacper Dąbek, Bas: Mateusz Adamus, Perkusja: Szymon Bujnowicz.


Studio stawia na naturalność brzmienia, realizacja w stylu 'staro/rockowym’, czyli: człowiek, gitara, wzmacniacz, kolumna, mikrofony. Jak brzmią zespoły z Case Studio? Najlepiej posłuchać koncertowych realizacji, np: Azarath 'ChristisCum-Live Summer Dying Loud 2021, The Stubs 'Go Where You Belong-Live SDL2021′ 'Szwalnia’ to kolejny udany projekt który brzmi bardzo dobrze, nie ma tu żadnej syntetyki, jest groove, dynamika, styl. Panowie pokazują że wiedzą o co chodzi i mają pełną świadomość jak chcą brzmieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.