„Z Poradnika Młodego Polityka”, czyli najnowszy klip grupy Mexyk

Łódzka grupa MEXYK prezentuje swój najnowszy klip do piosenki „Z Poradnika Młodego Polityka”. Czyżby to zapowiedź nowego albumu?


Jest to klip do pierwszego z dwóch nowych singli jakie zespół zaprezentował we wrześniu w łódzkim Lukier Records. Realizacją teledysku zajął się Fat Fish FilmTomasz Sobczak, który także współpracował przy tworzeniu scenariusza.Główną rolę zgodził się zagrać, znany w m.in. z Teatru Jaracza oraz seriali telewizyjnych, Mariusz Witkowski.

Oficjalna premiera teledysku miała miejsce 28 października 2019 na kanale YouTube Mexyku. Teledysk przedstawia szkolenie dla młodych polityków. Grupa w nieskrępowany sposób pokazuje zepsucie i dążenie do celu za wszelką cenę – w kontrze do muzyki pełnej emocji.

„Politycy są źli” – to truizm i uproszczenie. Zastanawialiśmy się jak zobrazować tekst, który jest o tym, że „jeśli chcesz być w grze, musisz grać w naszą grę”. Stary polityk pokazuje jak to robić – zasady z poradnika zamiast prawa, dzielenie i ignorancja zamiast realnej zmiany. Gniew na to może wyrazić tylko muzyka – Mexyk


Zobacz więcej:

Facebook

Instagram

You Tube