Zagłosuj na 23. Przystanek Woodstock

Przystanek Woodstock po raz kolejny został nominowany w prestiżowym plebiscycie European Festival Awards! Co roku są w nim nagradzane najlepsze europejskie imprezy muzyczne, więc znów liczy się każdy oddany głos.


Pierwszym etapem plebiscytu jest głosowanie. Publiczność zadecyduje tu, który z festiwali przejdzie do drugiego etapu rywalizacji. Głosowanie trwa do 30 listopada. Następnie panel ekspertów, czyli 25 uznanych organizatorów festiwali muzycznych z całej Europy, wyłoni zwycięzców całego plebiscytu. Przy uzasadnieniu swojego wyboru eksperci wezmą pod uwagę wyniki głosowania publiczności.

Głosować można tutaj: http://eu.festivalawards.com/vote/.

Nagrody w plebiscycie European Festival Awards są przyznawane w piętnastu kategoriach – festiwale podzielone są w zależności od liczby odwiedzających lub też miejsc, gdzie są organizowane. Doceniane są też innowacyjne rozwiązania w dziedzinie zapewnienia bezpieczeństwa wydarzenia, projekty mające na celu ochronę środowiska, inicjatywy promujące idee zaangażowania społecznego, a także wkład wydarzenia w budowę świadomości społecznej festiwalowiczów.

Przystanek Woodstock nominowany został w kategorii „Najlepszy Duży Festiwal”. Rywalizuje z innymi festiwalami organizowanymi na wolnym powietrzu i odwiedzanymi przez co najmniej 400 000 uczestników.

Jesteśmy niezwykle dumni i szczęśliwi, że możemy podzielić się naszym Najpiękniejszym Festiwalem Świata na arenie międzynarodowej. Idea tego plebiscytu polega na przyjacielskiej rywalizacji i to jest coś, z czym zgadzamy się w 100%. To doskonała okazja na pokazanie specjalistom z branży muzycznej super marki „made in Poland”, festiwalu, który łączy ludzi z zupełnie różnych światów – mówi Jerzy Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP i twórca Festiwalu Przystanek Woodstock.

European Festival Awards to wspólne przedsięwzięcie Festival Awards Ltd., stowarzyszenia festiwali europejskich Yourope oraz organizatorów konferencji branży muzycznej Eurosonic Noordeslag. Nagrody zostały po raz pierwszy wręczone w 2010 roku i stały się flagowym wydarzeniem dla specjalistów w branży festiwalowej. W tym roku w konkursie nominowanych jest pięć wydarzeń muzycznych z Polski.


Przystanek Woodstock jest największym w naszym kraju i jednym z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbyła się w terminie 3-5 sierpnia 2017 roku w Kostrzynie nad Odrą (województwo lubuskie). Na czterech scenach zaprezentowało się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Wystąpili między innymi Archive, Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, Kyle Gass Band, The Qemists, Nothing But Thieves, Michał Urbaniak & Urbanator, Slaves, Prong, Wilki, The Bloody Beetroots, Łąki Łan, Dub Inc., Mando Diao, Clock Machine, Frank Turner & The Sleeping Souls, Annisokay, House Of Pain, Speaker First, Counterfeit, Wojciech Mazolewski Quintet, Piotr Bukartyk czy New Model Army.

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbyły się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Z Woodstockowiczami spotkali się Robert Biedroń, Maciej Orłoś, generał Mirosław Różański, dr Adam Bodnar – Rzecznik Praw Obywatelskich, sędzia Jarosław Gwizdak oraz Bartłomiej Topa. Uczestnicy Festiwalu brali udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażowali się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentowały się ponadto liczne organizacje pożytku publicznego oraz realizowana była cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.


Imprezę organizuje Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.


Zajrzyj po więcej:

fot. Anna Migda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.