Zalewski sięgnął po twórczość Legendy

Jedna z najbardziej wyczekiwanych tras koncertowych 2018 roku już w lutym ruszy w Polskę! Mowa oczywiście o Krzysztofie Zalewskim i jego najnowszym wydawnictwie Zalewski śpiewa Niemena, który po ogromnym sukcesie i w większości wyprzedanych koncertach z trasy Złoto nie zwalnia tempa i rozpoczyna wyjątkowy projekt przybliżający twórczość Czesława Niemena, odwiedzając opery, teatry i filharmonie.

Album Zalewski śpiewa Niemena, którego premiera odbyła się 26 stycznia, to projekt, o którym było głośno już w 2017 roku za sprawą specjalnego koncertu w ramach Jarocińskiego Festiwalu, gdzie artysta wraz z najlepszymi polskimi muzykami, między innymi siostrami Przybysz, Jurkiem Zagórskim, Tomaszem Dudą, Pat Stawińskim czy Kubą Staruszkiewiczem, uczcił 50-lecie wydania albumu NiemenaDziwny jest ten świat. Wyjątkowo potraktowane utwory, wykonane w nowych, bardziej współczesnych i dość odważnych aranżacjach, spotkały się z tak ogromnych uznaniem krytyków oraz publiczności, że artyści pracujący nad tym materiałem postanowili wydać płytę. Utwory z różnych etapów twórczości Mistrza pozwalają młodemu pokoleniu na zapoznanie się z legendą polskiej muzyki lat XX. Zalewski sięgnął po te mniej znane utwory Niemena, takie jak Doloniedola z 2001 roku czy Począwszy od Kaina z 1989, ale znajdziemy tam również Status mojego ja oraz jeden z najbardziej znanych przebojów, Dziwny jest ten świat. Widać tutaj ogromny przekrój czasowy twórczości, który w „pigułce” znajdziemy na jednym krążku nagranym przez artystów na „setkę”.


Warszawa, Poznań, Gdańsk, Jarocin, Łódź, Lublin, Wrocław, Szczecin, Katowice oraz Kraków to miasta, w których będzie można spotkać się z Legendą w bardziej współczesnym klimacie. Szczególnie zapraszamy na koncert w jednej z najpiękniejszych polskich filharmonii – szczecińskiej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza, który odbędzie się 22 lutego 2018 roku. Bilety na to wydarzenie dostępne są na stronie internetowej:

 https://www.bilety24.pl/koncert/zalewski-spiewa-niemena-37370?id=180636


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/Zalef.Krzysztof/

www: http://www.krzysztofzalewski.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.