Dwanaście dźwięków na jednej płycie, czyli Face2Face

Agencja Muzyczna Polskiego Radia zapowiada huczne dwanaście dźwięków, które fanatykom mieszanki różnych gatunków muzycznych, powinny przypaść do gustu.  

Face2Face front

Muzyka klasyczna, jazz, rock’n’roll, pop i disco to muzyka zbudowana na dwunastu dźwiękach, a połączenie tych gatunków muzycznych daje nie lada wyzwanie. Takie wędrówki muzyczne prowadzą muzyków do atonalności, czy po prostu wszelakich eksperymentów. Face2Face, bo o nich dziś mowa, usilnie szukają nowych środków wyrażania się w muzyce, a ten dwunastotonowy system determinuje ich działania. Czy coś z tego wyjdzie? Płyta „Inside the Noise” ukaże się początkiem września b.r.


Face2Face to zespół złożony z wykształconych muzyków, Basi Szelągiewicz (skrzypce) i Darka Tarczewskiego (instrumenty klawiszowe, śpiew). Klasyczne korzenie przenikają się w ich twórczości z muzyką popową, rockiem i jazzem. Po owocnej współpracy z takimi artystami jak: Ray Wilson (ex Genesis), Robert Roberson, Maciej Maleńczuk, Perfect, Stiltskin, Eleni, Marla Blumenblatt, Kasia Wilk, Sylwia Grzeszczak, Liber, Zbigniew Górny Band, Aleksander Maliszewski Band – Basia i Darek postanowili utworzyć własny zespół.

Cechą charakterystyczną Face2Face jest powrót do melodii. Zespół wyróżnia szczególne brzmienie, mieszające melodyjne tematy z klasycznie brzmiącymi instrumentami. Warstwa tekstowa nie kończy się na balladach o miłości. Zespół dotyka problemów wewnętrznej wolności, tolerancji, rozwijania horyzontów, sięgania głębiej, głodu świadomości, determinacji i pozytywnego myślenia.


Wielokrotnie pytani nie potrafią opisać precyzyjnie stylu muzycznego, w którym się poruszają. Jak mówią:

Być może jest to rodzaj pop-rocka progresywnego z elementami klasyki i jazzu. Mieszanka naszego wykształcenia, wzbogaconego o fascynacje ludzi z różnych obszarów muzycznych i geograficznych, którzy nie kochają określonego gatunku, a kochają muzykę, czerpiąc z niej to, co najlepsze.


Co sądzicie o nowym zjawisku na polskiej scenie muzycznej ?

Premiera płyty „Inside the Noise” : 09.09.2016 r.

www.f2fband.net


Face2Face front
Tracklista: 1. Inside the Noise 2. Stop this Game 3. Guess I Just Missed that Train 4. In Another Place 5. Light 6. Overcrowded Places 7. I’ll Be Fine 8. Sex Life 9. Last Encore 10. Sandman 11. Polskie drogi 12. Where the Sun Meets the Moon

Face2Face – „Inside the Noise

 

Darek Tarczewski – voc/keys

Basia Szelągiewicz – violin

Aleksandra Walczak – cello

Rafał Wiśniewski – guitars

Andrzej „Długi” Laskowski – bass

Tobias Haas – drums

Goście:

Nir Z – drums (1,7,9)

Adam Śmieżewski – guitars

Krystian Hayn – guitars

Paweł Kuźniak – trumpet (9)

Sławek Piechota – bassoon (1)


Zajrzyj tu:

Face2Face: https://www.facebook.com/Face2Face-445278608959330/home

Polskie Radio: https://www.facebook.com/polskieradiopl/?fref=ts

Portal Muzykoholicy.com objął patronat medialny nad płytą „Inside the Noise


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *