Zapowiedź jedynej takiej płyty! Artyści ruszają na podbój sieci! [posłuchaj]

Już 3 czerwca będzie miała miejsce premiera SPECJALNEJ edycji debiutanckiej płyty Kapeli Hanki Wójciak. Pierwszy nakład wydanej w 2014 r. „Znachorki” rekomendowanej przez Muńka Staszczyka i Piotra Metza rozszedł się jak świeże bułeczki, zapewniając zespołowi wierne grono fanów.

Znachorka-Kapela Hanki Wójciak

Wydanie specjalne albumu „Znachorka” – bo tak zatytułowane jest debiutanckie wydawnictwo Kapeli – to płyta z odmienioną szatą graficzną, czternastoma świetnie dopracowanymi utworami oraz dwoma bonus trackami – długo wyczekiwanym przez słuchaczy „Janicku mój” oraz świeżutkim utworem „Krew nie woda”, który melodycznie oparty jest na tradycyjnej węgierskiej pieśni.

Wszystkie te utwory łączą ze sobą energię, oryginalność, alternatywną góralszczyznę, a przede wszystkim  odważne i  pełne emocji teksty.


Kapela Hanki Wójciak w akcji Wspieramy Polskich Artystów

Kapela Hanki Wójciak jako najlepszy zespół akcji WPA – wyniki!


„Znachorka” to 16 utworów (na jednej płycie!) przy których nie tylko zdarza się tańczyć, śpiewać czy wystukiwać rytm o swoje uda. Przy takich piosenkach jak „Matulu”,  „Zima” czy „Wiesna” nie jeden słuchacz uronił już łzę.


Jest taka jak na okładkowym zdjęciu, lekko uśmiechnięta, ale kryjąca w sobie tajemnicę, liryczna, ale wybuchowa. Góralski temperament jest u niej tylko punktem wyjścia do własnej artystycznej drogi. Dodajcie ją koniecznie do swoich znajomych –Piotr Metz, Trójka

To poważna, dramatyczna propozycja tekstowo muzyczna, oparta w uczciwy sposób na góralszczyźnie, ale zupełnie inaczej, alternatywnie do tatrzańskiej cepelii w sosie tatro-polo. Gorąco polecam posłuchać w całości. Materiał wybuchowy, pełen kipiącej emocji. Zostawia łzy i ciarki na plecach. – Muniek Staszczyk, T.Love


Posłuchaj całej płyty – „Znachorka” (TUTAJ)


Jednym z moich ulubionych utworów z tej płyty są „Artyści!„. Nie tylko ze względu na sam tekst, który notabene bardzo przypadł mi do gustu, ale także ze względu na fenomenalną linie melodyczną.

Czasem zastanawiam się jak to możliwe, że gdy słucha się tej piosenki, to wzbudza ona w Tobie wyzwolenie tak ogromnego pokładu endorfin, że bez względu na wszystko masz ochotę tańczyć, skakać, a przede wszystkim wsłuchiwać się w jej niepowtarzalną energię.

Kapela Hanki Wójciak – Artyści!

sł. Hanka Wójciak
muz. Hanka Wójciak, Mateusz Nowicki, Mateusz Frankiewicz, Andrzej Zagajewski, Zbyszek Ziemka (pierwszy skład)
mix i mastering: Darek Grela, Nieustraszeni Łowcy Dźwięków


Kapela Hanki Wójciak bierze udział w eliminacjach do  finału Festiwalu Supportów organizowanym w ramach festiwalu Hej Fest (o którym możecie przeczytać TUTAJ).


Zagłosuj na Kapele Hanki Wójciak -> TUTAJ


Nagrodą dla zespołu, który otrzyma najwięcej Waszych głosów, jest zdobycie 50 tyś zł na wydanie kolejnej płyty oraz na koszty wspólnej jesiennej trasy koncertowej z jednym z ambasadorów festiwalu Hej Fest. Warto wziąć udział w głosowaniu, gdyż każdy głos ma szanse wygrać nagrody w postaci płyt CD oraz biletów na koncerty.

To przede wszystkim ogromna możliwość  grania przed wielką publicznością. Nagrody same w sobie są cenne, jednak koncert i zdobycie publiczności, która miejmy nadzieję będzie licznie zgromadzona pod Gubałówką – to sytuacja kompletnie bezcenna. Bo istotą supportu jest granie i czarowanie ludzi, którzy w większości kompletnie się ich nie spodziewali – mówi dyrektor artystyczny festiwalu, Jan Malski.

Wspierajmy Polskich Artystów!


Zajrzyj tu:

Website: www.kapelahanki.pl

FB: https://www.facebook.com/KapelaHankiWojciak/?fref=ts

YT: https://www.youtube.com/channel/UCRV9flFPJEr-Q5VMnY4kEIg


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *