Już wkrótce interesujący debiut na dark rockowej scenie ! Astheria nadciąga z debiutancką płytą

Astheria to młody zespół z Gostynia. Choć działają dopiero od początku 2015 roku, szykują się już do wydania pełnego krążka, którego premierę zapowiadają na czerwiec.

Astheria_promo_photo_2

Astherię tworzy trójka przyjaciół Karol Szcześniak (wokal/gitara), Wojtek Ciszak (bas) i Karol Szwedek (bębny). W przeciągu roku wspólnej działalności udało im się zebrać i nagrać materiał na płytę, choć jak twierdzą członkowie zespołu ich priorytetem jest gra „na żywo”. Zespół gra muzykę z gatunku  z elementami gothicu. W pierwszej połowie czerwca ukaże się ich debiutancki album zatytułowany po prostu „Astheria”. Jak zapowiadają całość zostanie udostępniona w internecie. Na razie możecie zapoznać się z oficjalnym teaserem albumu:

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=FhjFSf80Mr0[/embedyt]

Lider i wokalista zespołu Karol Szcześniak tak opisuje ich pierwsze dzieło:

Nasz debiutancki album to kawałki przede wszystkim oparte na gothic metalu. Na pierwszym planie ciężka gitara uzupełnia się z wyraźną perkusją, w tle mamy chór lub elementy elektroniki, wokal męski. Mocno identyfikujemy się z taką charakterystyką. Nie jesteśmy jednak monotematyczni, na wydawnictwie znalazły się także kompozycje, które wybiegają, nawet bardzo, poza ten schemat, eksplorując inne rejony muzyki. Zasadniczo jednak, wierni jesteśmy przede wszystkim klasycznie gotycko-metalowej stylistyce.

Astheria_promo_photo_4
Astheria

Krótszą reklamę albumu można według muzyków streścić w jednym zdaniu:

„8 niewesołych utworów, 40 minut muzyki – dawno nikt tak nie grał w Polsce”.

Posłuchajcie! My czekamy z niecierpliwością na datę premiery !


Oficjalny profil FB zespołu: https://www.facebook.com/astheria.band/

Oficjalna strona internetowa: http://www.astheria.pl/index.php

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *