Marek Piekarczyk i Krzysztof Dżawor Jaworski w przejmującym utworze „Bracie Mój Nieznajomy” zapowiadającym płytę stworzoną w hołdzie Ks. Twardowskiemu

Legenda polskiej sceny muzycznej, wokalista zespołu TSA Marek Piekarczyk wraz z gitarzystą zespołu Harlem Krzysztofem Dżaworem Jaworskim prezentują utwór „Bracie Mój Nieznajomy”  będący zapowiedzią większego projektu „Tribute to Ks. Twardowski”.

Marek Piekarczyk (TSA), legenda polskiej muzyki rockowej i Krzysztof Dżawor Jaworski, jeden z najwybitniejszych polskich gitarzystów, lider zespołu Harlem, autor tekstów, kompozytor i producent muzyczny stworzyli wyjątkowy, przejmujący duet wokalno- muzyczny, do którego przepiękny tekst napisał Bogdan Loebl, polski poeta, prozaik, publicysta, autor słuchowisk oraz tekstów piosenek bluesowych i rockowych.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=IXl5iTMvylA[/embedyt]

„To wyjątkowo piękna piosenka. Pacyfistyczny tekst Bogdana Loebla, muzyka i przeszywające serce, genialne solówki Dżawora sprawiają, że utwór mnie samego bardzo wzrusza i wyciska łzy. Cieszę się z tego nagrania, bo jest jednym z najważniejszych w moim życiu. Znalazłem się tam w towarzystwie ludzi wyjątkowych i niebanalnych…”

tak o utworze mówi Marek Piekarczyk

„Bracie mój nieznajomy” jest jednym z pięciu utworów, które w czerwcu tego roku znajdą się na płycie „Tribute to ks. Twardowski”. Album ukaże się nakładem Narodowego Centrum Kultury i wydawnictwa Fonografika. „Tribute to ks. Twardowski” to pomysł redaktora naczelnego Rzeczpospolitej, Bogusława Chraboty i Krzysztofa Dżawora Jaworskiego. Do udziału w projekcie jako wykonawców pozostałych piosenek zaproszono: Grubsona, Marka Piekarczyka (TSA), Kubę Sienkiewicza (Elektryczne Gitary), Adama Nowaka (Raz Dwa Trzy) i Adama Wolskiego (Golden Life). Teksty utworów zgodzili się napisać znani i cenieni: Bogdan Loebl (poeta, powieściopisarz, autor tekstów największych przebojów zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy), Jerzy Dębina (aktor, poeta, animator kultury i przyjaciel ks. Twardowskiego) oraz Violetta Ozminkowski-Daukszewicz (pisarka i dziennikarka).

„To wielkie szczęście spotkać na swojej artystycznej drodze takie IKONY jak Bogdan Loebl i Marek Piekarczyk. Siła tekstu Bogdana w Marka przejmującym, zjawiskowym wykonaniu… Bogu dziękuję za możliwość uczestniczenia we wspólnym stworzeniu utworu, który (w co wierzę)… zostanie na dłużej. Krisowi Górskiemu dziękujemy za mistrzostwo w realizacji dźwięku.”

Krzysztof Dżawor Jaworski

Więcej o teledysku i projekcie możecie dowiedzieć się w sieci m.in. materiałów „making of” z planu teledysku oraz wypowiedzi twórców:

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=u1O4CpbwkVU[/embedyt]

Ewa Bielecka

Zainteresowania: biologia, fotografia, muzyka, handicrafting

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *