Zapowiedź nowego singla od Mikromusic

Dokładnie rok po premierze głośno przyjętego (m.in. nominacja do Fryderyków 2018 w kategorii Album Roku Alternatywa), szóstego studyjnego albumu Mikromusic „Tak mi się nie chce”, zespół wyda ostatni oficjalny singiel z tej płyty. Będzie to wyjątkowa „Pieśń Panny IV”, a usłyszeć i obejrzeć ją będziecie mogli już 15 października!

Wspomnianą wyjątkowość utworu „Pieśń Panny IV” stanowi jego XVI-wieczny tekst stworzony przez wybitnego poetę Jana Kochanowskiego, będący fragmentem „Pieśni świętojańskiej o Sobótce”. Jak zaznacza Natalia Grosiak – liderka zespołu i pomysłodawczyni scenariusza teledysku do singla: Pieśń opowiada o starym zwyczaju plecenia wianków dla swoich wybranków. W noc świętojańską, czyli pierwszą noc lata, niezamężne kobiety miały swój czas wyrażania zakochania i nadziei na związek z określonymi mężczyznami. Plotły wianki i puszczały je na wodzie z nadzieją, że wyłowią je ich wybrankowie. Ten rytuał skojarzył mi się z istnym polowaniem na mężna. Potem pomyślałam sobie, że polowanie na męża ma wiele wspólnego z tradycyjnym polowaniem myśliwych na zwierzęta. Musi być przynęta, określona atmosfera, a przede wszystkim plan i dobre przygotowanie.

fot. Magda Głowala
fot. Magda Głowala

Teledysk do singla wyreżyserował Krzysztof Kielak, występujący pod pseudonimem Moses RKH, na co dzień będący liderem zespołu Bleeding Moses. Podobnie jak w przypadku poprzednich realizacji Mikromusic, w klipie wystąpili doceniani, polscy aktorzy: Anna Smołownik, Cezary Studniak oraz Damian Kret.

fot. Magda Głowala
fot. Magda Głowala

 

 

 

 

 

 

 


Śledźcie Muzykoholicy.com, aby nie przegapić nowych rzeczy od Mikromusic, a tymczasem posłuchajcie „Pieśni Panny IV” w serwisach streamingowych!


Więcej od Mikromusic:

WWW

Facebook 

Instagram

YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.