Rusza przedsprzedaż albumu „Miód i dym” Anity Lipnickiej i The Hats

Już 17 listopada w sklepach muzycznych ukaże się album „Miód i dym”, czyli szósta płyta w solowym dorobku fonograficznym Anity Lipnickiej. Chociaż od premiery dzieli nas jeszcze kilka tygodni, już teraz możemy zamówić rzeczone wydawnictwo w przedsprzedaży.


Tym razem album został w całości nagrany w Polsce, z udziałem zespołu The Hats, tworzonym przez czterech muzyków od lat towarzyszących Anicie Lipnickiej na scenie: Bartek Miarka (gitary), Piotrek Świętoniowski (instrumenty klawiszowe), Kamil Pełka (bas) i Bartek Niebielecki (perkusja).


Jak informuje wydawca, „wynikiem tej współpracy jest materiał będący echem ich wspólnych fascynacji muzycznych, oscylujących na pograniczu amerykańskiego folku, alt country i bluesa, z wyraźnymi wpływami post-hipisowskiego ducha i uwielbieniem do vintage’owych brzmień instrumentów. Powstał podczas spontanicznych pobytów grupy nad jeziorem w Górach Sowich, gdzie w otoczeniu przyrody rodziły się teksty i aranżacje do poszczególnych utworów”.


Krążek zawiera czternaście piosenek, w tym doskonale znane „Ptasiek” i „Z miasta”. Do większości z nich słowa i muzykę napisała Anita Lipnicka. Znajduje się tu też kilka kompozycji zespołowych oraz trzy autorstwa Johna Portera.


Jeszcze nigdy tworzenie nie sprawiało mi tyle przyjemności – przyznaje wokalistka. – Energia, jaką udało nam się uchwycić na tym krążku, jest odzwierciedleniem różnorodnych stanów ducha i przepływu emocji między nami. Jest tu do czego się pośmiać i do czego popłakać. Dawno nie nagrałam płyty tak zróżnicowanej dynamicznie, gdzie poczucie humoru i dystans przeplata się z pejzażami pełnymi wewnętrznej zadumy czy uniesienia.


Tytuł wydawnictwa jest więc adekwatny do zawartości, bowiem będzie można na nim usłyszeć sporo lejących się, słodkich niczym miód dźwięków, ale i też zadziornych, rasowych tematów i gitarowych riffów wnoszących dużo dymu na niejednej scenie podczas występów zespołu na żywo. Wszystkiemu smaku dodaje udział znakomitych gości. Za produkcję albumu odpowiada Anita Lipnicka, wspomagana przez Łukasza Olejarczyka realizującego dźwięk i miksy nagrań. Dodajmy, iż koncertowa rozpoczyna się w dniu premiery płyty, czyli 17 listopada br.


Zajrzyj po więcej:

Anita Lipnicka na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.