Zapowiedź albumu ,,The Best Of” Ani Dąbrowskiej

Nowe wydawnictwo i zupełnie nowy singiel! Ania Dąbrowska przygotowała dla swoich fanów niespodziankę. Płyta THE BEST OF pojawi się w sklepach już 10 listopada! Album ukaże się również na podwójnym winylu już 24 listopada!


Płytę promuje najnowszy singiel Z Tobą nie umiem wygrać. Jest to zupełnie nowy, nigdzie niepublikowany utwór. Album składa się z 15 największych przebojów, pokazujących pełen przekrój i ewolucję muzycznego stylu Artystki. Listę utworów otwierają single z jej avant-popowego, delikatnie elektronicznego, debiutu. Znajdziemy także wszystkie przeboje z okresu fascynacji stylem retro – akustyczne, nawiązujące do polskiej muzyki lat 60. i 70. piosenki z Kilku historii na ten sam temat, nieco bardziej eklektyczne, zagłębiające się raz w stylistykę lat 50., raz w epokę disco utwory z jej trzeciego albumu, a także Bang Bang z albumu Ania Movie z filmowymi piosenkami. Nie zabrakło także utworów z dwóch płyt, na których Ania zwróciła się w kierunku współczesnego popu – alternatywnej, słodko-gorzkiej Bawię się świetnie oraz przebojowej, podwójnie platynowej Dla naiwnych marzycieli. Na płytę trafiły również ostatnie dwa radiowe hity – filmowy Porady na zdrady (Dreszcze) oraz Nieprawda w remixie Gromieego!


Każdy z dotychczasowych albumów studyjnych Ani Dąbrowskiej pokrył się platyną, potwierdzając jej niezwykłe wyczucie przebojowych melodii, trafiających do serc wymagających słuchaczy, które w tak oryginalny sposób ze szczyptą melancholii śpiewa swoim ciepłym, pastelowym głosem. 


Uznanie jej talentu wyraża cała branża muzyczna – Ania Dąbrowska została nagrodzona 9-oma Fryderykami, a melodie i teksty jej autorstwa mają w swoim katalogu m.in. Maryla Rodowicz, Monika Brodka, Beata Kozidrak, Ania Wyszkoni, Andrzej Piaseczny. Nigdy jednak nie podążała za trendami i przebojami, konsekwentnie idąc własną drogą. Gdy ostatnio wymieniła współpracowników i dokonała ryzykownej, stylistycznej wolty, nikt nie miał wątpliwości, że jest u steru i wciąż odciska w piosenkach swoje własne emocje oraz rozległe inspiracje. 


Wydana w ubiegłym roku płyta Dla naiwnych marzycieli, nagrodzona została Fryderykiem, za najlepszy album pop, a pochodzący z niej singiel W głowie zdominował radiowe playlisty. Jednak wszystkie rekordy podbiła piosenka nagrana do filmu. Porady na zdrady (Dreszcze) to największy przebój w jej karierze (38 milinów odtworzeń na YouTube) od czasów debiutanckiego Tego chciałam.


Track lista:

 1. Z Tobą nie umiem wygrać
 2. W głowie
 3. Tego chciałam
 4. Nigdy więcej nie tańcz ze mną
 5. W spodniach czy w sukience
 6. Trudno mi się przyznać
 7. Nieprawda
 8. Bawię się świetnie
 9. Nigdy nie mów nigdy
 10. Charlie, Charlie
 11. Czekam…
 12. Wiosna
 13. Bang Bang
 14. Porady na zdrady [Dreszcze]
 15. Nieprawda (Gromee Remix)

Nowy singiel i nie tylko można usłyszeć na koncertach

15.10 ZABRZE Dom Muzyki i Tańca
16.10 RZESZÓW Filharmonia
29.10 POZNAŃ Sala Ziemi
31.10 WARSZAWA Palladium
19.11 GDAŃSK Filharmonia Bałtycka
21.11 LUBLIN CSK

25.11 SZCZECIN Gościnny występ na koncercie zespołu HEY
28.11 SZCZECIN Filharmonia
30.11 WROCŁAW A2
9.12 KRAKÓW Studio Festiwal Synestezja


PREMIERA CD – 10 LISTOPADA !
PREMIERA 2LP – 24 LISTOPADA !


Zajrzyj po więcej:

ANIA DĄBROWSKA

Facebook   Instagram   YouTube

Zamów płytę w przedsprzedaży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.