Zapraszamy na mini koncert Rasm Almashan

Po sukcesie albumu YEMENIA, który dotarł do 6 miejsca listy World Charts Music Europe w 2020 roku, Rasm Almashan prezentuje wersje live swoich utworów. Artystka w formule mini koncertu live session zarejestrowała z towarzyszeniem zespołu trzy utwory: „Child Again” „Yemenia” i „Yamma Izgi” ze swojej debiutanckiej płyty.

Klimatyczna sceneria loftowa stała się znakomitym tłem dla muzyki inspirowanej brzmieniami, które Rasm Almashan zapamiętała z dzieciństwa. Album YEMENIA to bardzo kolorowa płyta World Music, na której zabrzmiały razem Arabia i Afryka ubrane w europejskie dźwięki. Artystce towarzyszy zespół złożony z wybitnych muzyków, z którymi nagrała płytę i koncertuje. Zespół Rasm Almashan tworzą: Adam Lemańczyk (instrumenty klawiszowe), Mateusz Szemraj (oud), Adeb Chamoun (instrumenty perkusyjne, wokal), Bartozzi Wojciechowski (gitara basowa) i Paweł Dobrowolski (perkusja).

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Rasm Almashan to unikalna wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, pół Polka, pół Jemenka, o oryginalnej, ciemnej i intrygującej barwie głosu, wierna muzyce, na której się wychowała. W utworach Rasm słychać wpływy etno oraz orientalnej muzyki krajów arabskich i afrykańskich. Swoje kompozycje artystka tworzy w stylistyce World Music oraz otwartej improwizacji.

Albumu YEMENIA można posłuchać w platformach streamingowych: https://bit.ly/RasmAlmashan

fot. Agencja IMAGE TEAM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.