Zenek z metalową płytą dla dzieci i promującym ją teledyskiem

W miniony wtorek, tj. 12 grudnia br., ukazał się premierowy utwór Zenka z gościnnym udziałem Krzysztofa Sokołowskiego z zespołu Nocny Kochanek. „Kurka to ko ko” jest pierwszym singlem pochodzącym z piątej solowej płyty muzyka, „Na Jedno Kopyto”.


Zenek o płycie „Na Jedno Kopyto”:
Ta płyta to dziewięć różnych kompozycji, które opierają się na jednym rytmie perkusyjnym, w każdej piosence takim samym. Jest to bekowy album napisany dla dzieci. Gościnnie oprócz KrzyśkaNocnego Kochanka pojawi się na nim Jelonek, Zacier, Olek Różanek z zespołu Chorzy, Hipis z grupy Łydka Grubasa oraz Bułka i Maślak z formacji Lej Mi Pół. Wszyscy zgodzili się wziąć w nim udział na hurra po zobaczeniu okładki płyty [śmiech].


O pomyśle „Na Jedno Kopyto”:
Zaczęło się od negatywnego komentarza pod singlem z mojej czwartej płyty, która ukaże się w styczniu. Fan Kabanosa pod piosenką opowiadającej o tym, żeby nie narzekać, zaczął narzekać, że wszystko robię byle szybko i na jedno kopyto. Obśmialiśmy to z Mrufką, moim perkusistą i stwierdziłem, że może rzeczywiście nagramy płytę na jedno kopyto, opartą na jednej, tej samej ścieżce perkusji. Na to on, że ta piąta moja solowa płyta powinna się ukazać przed czwartą, tak aby nie było wątpliwości, że robimy ją byle szybko. Wrzuciłem to na Facebooka i internauci oszaleli. Okazało się, że bardziej chcą usłyszeć tę piątą płytę niż czwartą, która już jest skończona i czeka na swoją premierę. W międzyczasie odezwał się do mnie autor tego negatywnego komentarza, który jest przeszczęśliwy, że w pewien sposób przyczynił się do powstania tej płyty. Obiecał ją sobie kupić. Widocznie to, że będzie ona na jedno kopyto, już mu nie przeszkadza [śmiech].


O premierze płyty:
Zamierzam cały album udostępnić do wolnego odsłuchu jeszcze przed Świętami. Wersja pudełkowa będzie dostępna na początku stycznia.


O utworze „Kurka to ko ko”:
Oczywiście inspiracją do napisania tego utworu jest mój syn, który zaczyna powoli sklejać pierwsze wyrazy.Czwarty album Zenka, „Pozdro dla kumatych”, ukaże się 5 stycznia 2018 roku.


Zajrzyj po więcej:

Zenek na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.