Zespół Coals wyrusza w trasę koncertową

Zespół Coals nie zwalnia tempa. Po wydaniu wyczekiwanej, debiutanckiej płyty „Tamagotchi” , która ukazała się 13 października 2017 br., wyrusza w trasę koncertową, promującą ów krążek.

Coals to młody duet ze Śląska, w którego skład wchodzą Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Po zaledwie pół roku istnienia grupa została zaproszona na OFF Festival, gdzie Kasia i Łukasz otwierali pierwszą w Polsce videosesję dla legendarnej stacji KEXP. W minionych miesiącach zespół regularnie występuje na zagranicznych festiwalach, na przykład Positivus Festival, Reeperbahn Festival, LOFTAS, Tune In Tel Aviv, BUSH Budapest czy MENT Ljubljana). W listopadzie roku 2016 grupa Coals wystąpiła także na Iceland Airwaves w Reykjaviku, gdzie muzycy nagrali przy okazji drugą sesję dla KEXP w słynnym Kex Hostel.

„Tamagotchi” to materiał bardzo współczesny, choć na wskroś przesiąknięty nostalgią. Inspiracje folkiem i klipami z MTV łączą się tu z najbardziej aktualnymi odmianami hip-hopu. Na cykających hi-hatami, zbasowanych instrumentalach Łukasza Rozmysłowskiego, Katarzyna Kowalczyk płynnie przechodzi od elfich wokaliz do nieśmiałych rapsów. Efektem jest emocjonalnie zdystansowana, introwertyczna muzyka dla wszystkich, dla których najlepsza impreza oznacza wieczór w domu z YouTubem, a najlepszy rave to ten w ich głowie.


Sprawdźcie, gdzie w ramach Tamagotchi Tour wystąpi w najbliższym czasie zespół Coals:
17.11 / Lublin / Dom Kultury
18.11 / Katowice / Fabryka Porcelany
19.11 / Kraków / Zet Pe Te (+ Lor)
22.11 / Presov (Słowacja) / Wave Club
23.11 / Brno (Czechy) / Praha Club
25.11 / Praga (Czechy) / Cafe v Lese
26.11 / Ostrava (Czechy) / Dock
30.11 / Toruń / NRD
01.12 / Poznań / Scena Na Piętrze
02.12 / Wrocław / Import
03.12. / Warszawa / Niebo

Zajrzyj po więcej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.