Zespół EDER zaprasza na „Tindera”

Początek roku dla grupy EDER był bardzo pracowity, co szybko przyniosło sukces jakim był świetnie przyjęty singiel „Smog”, w którym gościnnie usłyszymy również głos Oli Górskiej z duetu Kwiatki. Chociaż koronawirus częściowo pokrzyżował plany muzykom, bo i z nimi mieliśmy spotkać się na koncertach tej wiosny, to ten czas wykorzystali bardzo racjonalnie, nie zwalniając tempa i pracując nad kolejnymi nowościami muzycznymi. Tym sposobem zespół EDER dzieli się z nami kolejnym singlem – „Tinder”.

Utwór swoją oficjalną premierę miał ostatniego dnia kwietnia podczas wieczornej audycji „Jesteśmy w Ederze” w Radio Spacja wokalisty grupy Maćka Nowaka. Jak sami muzycy stwierdzili, jest to jeden z najszybciej powstałych singli w ich repertuarze, który stworzyli mimo ograniczeń epidemiologicznych.

„Tinder” to bardziej elektroniczna strona EDERu, piosenka zupełnie inna niż „Smog” opublikowany na początku roku. Widać, że zespół wciąż poszukuje swojej ścieżki muzycznej, nie bojąc się czerpania inspiracji z różnych gatunków muzycznych. Na naszych oczach tworzą swoją tożsamość muzyczną, którą warto śledzić od początku.

„Odizolowani od siebie postanowiliśmy zrobić taką piosenkę, na jaką pozwalały nam okoliczności. Prezentujemy więc wyjątkowo utwór niemalże w pełni elektroniczny, bo to mogliśmy stworzyć siedząc w domach.”


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/ZespolEDER/

Instagram:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.