Zespół Jabłonka rośnie w siłę

Przygodę z muzyką rozpoczęli stosunkowo niedawno, jednak zdobyli już wciąż powiększające się j2grono fanów. Pochodzą z Wrocławia, grają triphop z polskimi tekstami i zadebiutowali, supportując Katarzynę Nosowską. Poznajcie zespół Jabłonka.


Na scenie profesjonalnej formacja stanęła po raz pierwszy 18 grudnia 2015 roku w klubie Bogart podczas koncertu organizowanego przez Program Trzeci Polskiego Radia, poprzedzając występ wspomnianej liderki grupy HEY. Debiut pełnometrażowy nastąpił 1 czerwca we wrocławskim klubie Vertigo.


Jabłonka to smutne piosenki ukształtowane przez mróz i listopadowe ciemności. Jest nas pięcioro, wprawiamy zębatki w ruch, aż zaskrzypi, zaskwierczy jak flak kiełbaski na ognisku. Lubimy bawić się słowem, gatunkami i melodią, kombinować i niczym się nie ograniczać – opowiadają o swej twórczości muzycy.


Utwory Jabłonki stanowią niecodzienny zestaw triphopu, dream popu, brzmień alternatywnych i elektronicznych oraz intrygującego głosu i tekstów pisanych przez samą wokalistkę, Polę Chobot. 3 listopada br. ukazał się najnowszy klip obrazujący singiel „Przestrach”.W skład Jabłonki wchodzą: Pola Chobot  (wokal), Adam Baran (gitara), Paweł Rychert (klawisze, produkcja, bitmacher), Wojtek Bergander (bas, kontrabas), Maciek Cieślewicz (bębny) i Jarek Korzonek (bębny).


Zajrzyj po więcej:

Jabłonka na Facebooku

Jabłonka na YouTube


j

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.