Zespół Korpus ,,Żądli” w najnowszym teledysku !

Singel „Żądło” to kolejna propozycja z wydanego w połowie września albumu „Respekt”. Jest to debiutanckie wydawnictwo weteranów polskiego heavy metalu. Oto, co o piosence pisze sam zespół:

„Ekspresja w solówkach klawiszowych i gitarowych oraz puls utworu idealnie pasują do tekstu opowiadającego o pożądaniu. „Żądło” to idealny reprezentant aktualnego brzmienia Korpusu!”.


Zespół Korpus wygrał w latach 1981-85 r. większość rockowych festiwali w naszym kraju (Jarocin 1983 r. – I miejsce w swojej kategorii muzycznej). Zdobył też laury m.in. na festiwalach: OPEN ROCK, ROCK NA WYSPIE, MUZYKA MŁODYCH, ROCK GALICJA, ROCK ARENA, ROCK GIEŁDA, ROCK SKRA.

W połowie lat 80. Korpus był klasyfikowany w pierwszej piątce rockowych kapel, obok: TSA, TURBO, KAT, BANK i zagrał z nimi wiele wspólnych tras oraz koncertów. Ten olbrzymi sukces zaowocował podpisaniem z ówczesną Rock Estradą kontraktu i dużą ilością koncertów w kraju oraz za granicą (m.in. dużym koncertem na Torwarze w Warszawie z ODDZIAŁEM ZAMKNIĘTYM). W 1985 r. video clip „Królowa balu” utrzymywał się przez pół roku w czołówce Telewizyjnej Listy Przebojów TVP1.

W 1989 roku KORPUS zagrał serię koncertów w różnych miastach. Wśród nich był również prestiżowy występ na imprezie „SOS” Jacka Kuronia, gdzie w finale zespół wykonał utwór „Wiara”, skomponowany specjalnie na tę okazję. Niedługo po tym, w czerwcu 1990, grupa zawiesiła działalność.

W 2013 roku wokalista Janusz „Johan” Stasiak reaktywował zespół, zaś we wrześniu 2017 roku ukazała się debiutancka płyta zatytułowana „Respekt”.30 września Korpus wystąpi na koncercie promującym album „Respekt” w warszawskim klubie Drukarnia (Mińska 65).

Start o 19:00.

Bilety: 30 zł do nabycia przed koncertem.

Przed gwiazdą wieczoru wystąpią: Lux Perpetua oraz Blended Joy.


Zajrzyj po więcej : 

Korpus na Facebooku

Korpus na YouTube

Strona WWW


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.