Zespół Piołun. Wszystko idzie „Zgodnie z planem”

Kiedy w 2014 gdański rock’n’ollowo-stonerowy zespół Naked Brown postanowił osunąć się w niebyt, w trójmiejskim środowisku muzycznym powstała wyrwa. Przez kilka lat swojego istnienia Naked Brown byli w stanie nie tylko dać kilkadziesiąt świetnych koncertów, nagrać ciepło przyjętą płytę EP i album długogrający, wystąpić na żywo na antenie Polskiego Radia i zająć czołowe miejsca na ogólnopolskich przeglądach muzycznych, ale przede wszystkim wypracować sobie własny, unikalny i rozpoznawalny styl, z jednej strony wyprzedzając trendy, z drugiej – czerpiąc z historii rocka pełnymi garściami. Było obiecująco, lecz skończyło się. 


A jednak na gruzach Naked Brown wyrósł Piołun. Mateusz Puchniarz (bas, wokal) i Maciej Rekowski (gitara) postanowili nieść swojego rock’n’rolla dalej. W składzie znaleźli się ponadto perkusista Igor Augustynowicz i klawiszowiec Grzegorz Kuryłowicz.


Choć główne założenia pozostały niezmienne (Piołun wciąż stanowi znakomicie skomponowaną i zagraną porcję współczesnego hard rocka, pasującą i do tańca, i różańca), koncept nieco ewoluował od czasu Naked Brown. Piołun przede wszystkim śpiewa po polsku, a przewrotne teksty Mateusza Puchniarza z pewnością przypadną do gustu koneserom słowa. Od strony muzycznej ów zespół to brawurowy mariaż swobodnych riffów, ulicznego rock’n’rolla, stonerowego brzmienia, Motörheadowego brudnego zgiełku, a jednocześnie klasyki rocka spod znaku na przykład Deep Purple. Coś na kształt skrzyżowania KNŻ z Clutch – brawura i celne słowo.


Minionego lata Piołun wydał pierwsze owoce: singiel zatytułowany po prostu „Piołun”, nawierający dwa utwory – „Śnieżna Pantera” i „Zgodnie z planem”. Z materiałem można zapoznać się na profilu Bandcamp Piołuna (piolunband.bandcamp.com) oraz przez Spotify (open.spotify.com/artist/53nCZKUudXLRjAiap4nAbK).


Obecnie Piołun nad debiutanckim albumem, ale wkrótce sprawdzi się także w warunkach koncertowych. Zespół składa się z muzyków o dużym doświadczeniu scenicznym, którzy z niejednego muzycznego pieca chleb jedli, toteż wysokooktanowy poziom występów Piołuna jest gwarantowany.Zajrzyj po więcej:

Piołun na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.