Zespół PTW w trasie koncertowej Negatyw Tour

Ich trasa nigdy się nie kończy, a nie mogąc znaleźć prawdziwej miłości wśród groupies, zakochują się w striptizerkach. Tak przynajmniej śpiewają na swojej najnowszej płycie chłopaki z PTW, czyli odświeżonego składu Pull The Wire.


Jednak „Negatyw”, bo taki tytuł nosi ich najnowsze wydawnictwo, to nie tylko zakrapiane alkoholem historie i opowieści o rock and roll’owym stylu życia. Jest tam też miejsce na przemyślenia na temat problemów, z którymi boryka się współczesne społeczeństwo. Jak można było połączyć to w spójną całość i zamknąć na jednym krążku? Łatwo się o tym przekonać na własne uszy, bo od 30 września cały materiał jest dostępny na YouTube, Spotify i innych popularnych portalach z muzyką online. Tego samego dnia ruszyła też ogólnopolska trasa koncertowa Negatyw Tour. Cel trasy jest szczytny, bo, jak twierdzi zespół, zbierają każdy grosz, a każdą osuszoną butelkę oddają do skupu, żeby ich płyta mogła w połowie stycznia przyszłego roku trafić na półki sklepowe.


Jak to u nas, bez przygód nie mogło się obejść – opowiada Marszal, gitarzysta formacji. – Raz Koziar pomylił Ostrowiec Świętokrzyski z Ostrowem Wielkopolskim, innym razem dojechaliśmy na koncert na lawecie, bo urwaliśmy tłumik. Jednak wszystko rekompensuje nam to, że koncerty cieszą się dużym zainteresowaniem oraz sposób, w jaki nasi fani reagują na nowy materiał. Te kawałki są stworzone do grania na żywo. To samo z nowymi członkami składu, Pyza i Marek doskonale się odnajdują, a publika docenia ich zaangażowanie i umiejętności.


Trzeba przyznać, że PTW jeszcze niedawno stał przed poważnym wyzwaniem. Po przeszło pięciu latach wspólnego grania w jednym składzie nastąpiła zmiana wokalisty i perkusisty. Na szczęście ekipie z Żyrardowa wystarczyło determinacji i w ciągu niespełna roku udało im się stworzyć ciekawy materiał i zorganizować kilkanaście koncertów w całej Polsce. Finał jesiennej trasy Negatyw Tour będzie miał miejsce 9 grudnia w Skierniewicach, gdzie PTW wystąpi obok Kabanosa i Nocnego Kochanka.


Z Nocnym Kochankiem poznaliśmy się przed koncertem na scenie Pokojowej Wioski Kryszny na Przystanku Woodstock. Ze snu obudził mnie dźwięk przypominający syrenę alarmową, myślałem, że coś się pali. Okazało się, że to Krzysiek rozgrzewa się przed występem. My tam gardła rozgrzewamy nieco inaczej… Z Kabanosem natomiast zjeździliśmy pół Polski na ich Balonowej Trasie, znamy się naprawdę dobrze. Jesteśmy pewni, że na koncercie będzie się działo! Po koncercie na pewno też 😉 – mówi Koziar, drugi gitarzysta.


Grupa ma też ambitne plany na najbliższą wiosnę, zamierzają zagrać jeszcze więcej koncertów. Muzycy organizują występy z innymi znanymi zespołami, takimi jak Łydka Grubasa.


Sprawdźcie, gdzie w ramach Negatyw Tour wystąpi PTW:

10 listopada – Kraków: https://www.facebook.com/events/162604040967422/

17 listopada – Kielce: https://www.facebook.com/events/342157529571559/

18 listopada – Otwock: https://www.facebook.com/events/109821476354000/

8 grudnia – Bielsko-Biała: https://www.facebook.com/events/112098416175024/

9 grudnia – Skierniewice (finał z Kabanosem i Nocnym Kochankiem): https://www.facebook.com/events/1293057467408995/


Zespół PTW, znany wcześniej jako Pull The Wire, działa na polskiej scenie niezależnej od ponad 10 lat. Chłopaki poruszają się w stylistyce punk rocka, łącząc kalifornijskie brzmienia z energią i niebanalnymi tekstami charakterystycznymi dla polskich załóg z lat 80. i 90. ubiegłego stulecia. Kapela z Żyrardowa stała się rozpoznawalna dla słuchaczy w całym kraju po wypuszczeniu klipu do utworu „Kapslami w niebo”. W 2015 roku zespół przeszedł przez Eliminacje do Przystanku Woodstock i zagrał na Dużej Scenie festiwalu. Po roku PTW dostało ponowne zaproszenie na Przystanek, tym razem jako gwiazda finałowego koncertu w Pokojowej Wiosce Kryszny.


W skład PTW wchodzą: Pyza (wokal), Marszal (gitara), Koziar (gitara), Micro (bas) i Marek (perkusja).


Zajrzyj po więcej:

PTW na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.