Zespół Q YA VY wyrusza w trasę koncertową

Kujawsko-mazowiecko-dolnośląska grupa Q YA VY wyrusza w trasę koncertową. Muzycy odwiedzą kilka miast na terenie całej Polski, prezentując autorski materiał.


Sercem i duszą bandu jest komponujący gitarzysta Q-rek (Mateusz Kurek) oraz saksofonista (barytonowy) Jacek Rodziewicz. Do współpracy zaprosili oni pianistę i klawiszowca Bartka Staszkiewicza, giganta saksofonu tenorowego Macieja Sikałę, a także rodzinę Torresów: perkusistę José, perkusistę Tomasza i basistę Filipa.Jak informuje wydawca, Q Ya Vy to zespół z wizją. Jego siłą jest – poza kunsztem tworzących go muzyków – wielopokoleniowość (najstarszy członek grupy urodził się w 1958 roku, najmłodszy – w 1990). Wszyscy razem proponują słuchaczowi porcję muzyki utrzymanej w tradycji pobudzającego jazz-rocka z mocnym i wyraźnym elementem latynoskim oraz z dbałością o dyscyplinę wykonawczą. Krótko mówiąc, grają jazz, ale taki, którego słucha się bez snobizmu i dla czystej przyjemności, imponujący panowaniem nad formą utworów i dyscypliną solistów.


W skład Q Ya Vy wchodzą: Q-rek (gitara), Jacek Rodziewicz (saksofon barytonowy), Maciej Sikała (saksofon tenorowy, członek legendarnego zespołu MiłośćBartek Staszkiewicz (instrumenty klawiszowe), Filip Torres (gitara basowa), Tomek Torres (perkusja) i José Torres (instrumenty perkusyjne).


Zobaczcie, gdzie w najbliższym czasie wystąpi grupa Q Ya Vy:
15.11 Bydgoszcz, klub festiwalowy Festiwalu CAMERIMAGE, godzina 20
16.11 Kraków, klub Piękny Pies, godzina 20
17.11 Bielsko-Biała, Metrum Jazz Club, godzina 20
18.11 Wałbrzych, Klub A Propos, godzina 20
19.11 Wrocław, Vertigo Jazz Club & Restaurant, godzina 20
22.11 Toruń, Dwór Artusa, godzina 20
23.11 Warszawa, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, godzina 20

Zajrzyj po więcej:
Q Ya Vy na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.