Zespół VHS debiutuje utworem „Bez słów”!

Zespół VHS prezentuje teledysk do utworu „Bez słów”. Jest to pierwsza muzyczna zapowiedź debiutanckiego albumu, którego premiera zaplanowana jest na 2020 rok. Grupa ma na swoim koncie wiele koncertów oraz zwycięstwo min. w zeszłorocznej edycji Festiwalu Supportów oraz 36. Konkursu Piosenki Osobistej w Świeciu. 

Grupa VHS to piątka młodych, zdolnych chłopaków, których połączyła jedna wspólna pasja – muzyka. Chodź wcześniej fani tej formacji mogli ich kojarzyć z nazwy Create, to mijający rok przyniósł wiele zmian, w tym nową nazwę. Dziś już jako VHS debiutują długo wyczekiwanym singlem „Bez słów” do którego powstał równie ciekawy teledysk. Możemy traktować go jako pierwszą zapowiedź długogrającego krążka, którego premiera zaplanowana jest na przyszły rok. Producentem utworu jest Olek Świerkot znany ze współpracy z Kortezem i Dawidem Podsiadło.

Praca z Olkiem Świerkotem odkąd pamiętam była moim marzeniem! Wypowiedziałem je na głos rok temu i nie sądziłem, że tak szybko się spełni. Pamiętam zresztą doskonale ten moment, było to tuż po wygraniu Festiwalu Supportów, kiedy wspólnie z zespołem i naszym managerem Kamilem dyskutowaliśmy na temat wyboru producenta w kontekście ewentualnej pracy nad materiałem. No i stało się! (Maciej Rembikowski, wokalista zespołu)

This slideshow requires JavaScript.

Utwór „Bez słów” opowiada o relacji damsko – męskiej, dość powszechnej dzisiaj nie opartej na słowach, czy deklaracjach, których często się boimy. Relacji mającej być, jak to dziś niestety bywa, tylko „na jeden moment”, takiej niepewnej i nieokreślonej, w której nierzadko obie strony cierpią w milczeniu, głośno rozmawiając ze sobą jedynie w myślach.

Współpraca z Olkiem jest cenną lekcją, której fundamentem od początku było obustronne zaufanie. Do tej pory nie mieliśmy doświadczenia w pracy z producentem, dziś wiem, że to zespołowo był dla nas najlepszy czas. Oparliśmy się w dużej mierze na Jego doświadczeniu i intuicji i nie zawiedliśmy się. Wiele się nauczyliśmy, m.in. tego że nie warto w wielu kwestiach chadzać na kompromisy, że czasem warto poświęcić więcej czasu aby coś w statecznym rozrachunku brzmiało satysfakcjonująco. Wspólne szukanie najlepszych rozwiązań, w dodatku w takich miejscach, na które sami nigdy wcześniej byśmy nie wpadli, było bardzo pasjonujące. Wiemy, że dla nas jest to strzał w dziesiątkę, jesteśmy z singla dumni jak chyba nigdy dotąd z żadnego utworu nie byliśmy. I duża w tym zasługa Olka. (Maciej Rembikowski, wokalista zespołu)

Do piosenki powstał teledysk, za którego realizację odpowiedzialny był duet Artur Michalik i Przemysław Filipowicz ze Streamline Media Productions, znanych m.in. z klipów zespołu Sonbird. Obraz z dość nietypowej perspektywy przedstawia temat trudnej relacji osadzonej na krakowskim podwórku.

Przy okazji tego teledysku okazało się, że strzałem w dziesiątkę było pozostawienie w całości kwestii obrazu Arturowi Michalikowi i Przemkowi Filipowiczowi. Kiedy dostaliśmy scenariusz byliśmy zachwyceni i tak pozostało do tej pory. Mamy nadzieję, że teledysk będzie dla widza intrygujący i zaskakujący (tak jak dla nas za pierwszym razem). (Maciej Rembikowski, wokalista zespołu)

Posłuchaj „Bez słów” na platformach streamingowych:

https://smarturl.it/VHSBezslow

This slideshow requires JavaScript.

Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/vhsbandofficial/

Instagram: https://www.instagram.com/vhs_bandofficial/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC-UIGx5jLG3Ze0W2EAJicSQ