Zespół Wilki rusza w Niebieską Trasę już za tydzień!

Wilki
Zespół Wilki po niemalże 28 latach postanowił wrócić do korzeni i ruszyć w Niebieską Trasę podczas której zagra całą pierwszą płytę. Jest to niepowtarzalna okazja dla fanów, którzy mają sentyment do brzmienia zespołu z lat 90. aby przypomnieć sobie tamte chwile.

Debiutancki album zespołu zatytułowany Wilki to wydawnictwo, które przyniosło mu ogromną falę popularności, mówiło się wręcz wtedy o prawdziwej wilkomani. Utwory takie jak Eli lama sabachtani, Aborygen czy Son of the blue sky śpiewała cała Polska, a zespół po tym ogromnym sukcesie fonograficznym ruszył w trasę koncertową, która trwała nieprzerwanie prawie 3 lata. W międzyczasie zespół wydał również dwa albumy: Przedmieścia – 1993 rok, Acousticus Rockus (Live) – 1994 rok.

Pewnie część z Was zastanawia się dlaczego akurat po 28 latach zespół zdecydował się na taką trasę, a nie po prostu na bardziej okrągłą rocznice, ale odpowiedź jest bardzo prosta, Wilki zawsze lubiły iść pod prąd. Skąd taki wniosek? Choćby stąd, że dwa lata temu czyli dokładnie po 26 latach od debiutu zespół zdecydował się na wydanie krążka podsumowującego swoją działalność zatytułowanego 26/26, którego promował utwór Na krawędzi życia.

Już w następny weekend czyli 11 stycznia zespół rozpocznie swoją sentymentalną podróż do 1992 roku magicznym koncertem w legendarnym klubie Od Nowa w Toruniu. Już następnego wieczoru wehikuł czasu przeniesie nas dokładnie do tego samego czasu, ale tym razem muzyczne lądowanie nastąpi w Starym Maneżu w Gdańsku. Podczas Niebieskiej Trasy zespół zawita jeszcze do Krakowa, Wrocławia, Poznania, Warszawy i Sosnowca.

fot. Patrycja Kotecka

NIEBIESKA TRASA 2020 – WILKI

11.01.2020 – Wilki – Niebieska Trasa – ToruńOD NOWA
12.01.2020 – Wilki – Niebieska Trasa – GdańskStary Maneż
17.01.2020 – Wilki – Niebieska Trasa – KrakówKlub Studio
18.01.2020 – Wilki – Niebieska Trasa – WrocławA2 – Centrum Koncertowe
24.01.2020 – Wilki – Niebieska Trasa – PoznańKlub Muzyczny B17
25.01.2020 – Wilki – Niebieska Trasa – WarszawaProgresja
31.01.2020 – Wilki – Niebieska Trasa – SosnowiecMuza

Jeśli lubicie twórczość Roberta Gawlińskiego i jego watahy to jest to idealny moment by przypomnieć sobie jak brzmiała ta genialna płyta, posłuchać ponadczasowych, nieco mistycznych tekstów i cofnąć się do lat 90. ,które niewątpliwie były jednymi z najlepszych dla muzyki rockowej w Polsce. To wtedy zaczynał również zespół Hey czy Edyta Bartosiewicz. Przyjdź, baw się świetnie zaśpiewaj z zespołem i kolekcjonuj niezapomniane, muzyczne wspomnienia.
Organizatorem trasy jest Agencja Perspektywy. Bilety na koncerty są jeszcze dostępne online oraz stacjonarnie w salonach Empik i Mediamarkt na terenie całego kraju.

Dowiedz się więcej i zajrzyj na oficjalne profile zespołu i Agencji Perspektywy:

Współpraca: Pamela Obuchowska.