Zespoły Stara Szkoła i Skołowani wystąpiły w HRP Pamela

15 stycznia br. w Hard Rock Pubie Pamela wystąpiły zespoły Stara Szkoła i Skołowani. Obie grupy promowały swoje debiutanckie albumy wydane przez HRPP Records.

W rolę prowadzącego wcielił się tu Marek Gaszyński. Pierwsza część wydarzenia była transmitowana przez Radio PiK, druga zaś, czyli występ Skołowanych, doczeka się retransmisji na antenie tej rozgłośni już w najbliższy poniedziałek, tj. 5 lutego. Koncert poprzedziła godzinna audycja „Polskie Granie”, w której Dariusz Gross zaprezentował obie płyty oraz rozmawiał z muzykami Starej Szkoły i Skołowanych o koncercie.

Koncert w toruńskim  Hard Rock Pubie Pamela można określić jako występ skołowanych wiecznych chłopców ze starej szkoły – żartuje Jerzy Szymański ze Skołowanych. – Zapowiadając  set grającego jako pierwszy zespołu Stara Szkoła, Marek Gaszyński wysoko ocenił ich debiutancki album noszący tytuł „Coraz bliżej”.  Przygotowując materiał do swojego występu, Stara Szkoła sięgnęła zarówno po utwory z tej płyty, jak i po piosenki, które się na niej nie zmieściły.  Te drugie grają  rzadko na koncertach.  Zaprezentowali też zupełnie nowy kawałek „Czarna  skrzynka”. Do współpracy zaprosili rewelacyjną skrzypaczkę z grupy Hulaj Dusza, Iwonę Gulczyńską. To połączenie sił wypadło dla Starej Szkoły bardzo korzystnie. Występ doceniła wyrobiona, toruńska publiczność,  obdarzając formację burzliwymi oklaskami. Stara Szkoła doskonale przygotowała pole dla nas, czyli ciechocińskiego zespołu Skołowani. Marek Gaszyński powiedział także kilka słów o naszej niedawno wydanej, pierwszej płycie „Wieczny chłopiec”, jednocześnie zachęcając do jej nabycia. Widzowie usłyszeli kompozycje z tego właśnie albumu oraz kilka niezapomnianych standardów. Zaprosiliśmy, jak zawsze na nasze koncerty w Hard Rock Pubie Pamela,  wyjątkowych gości.  Zaśpiewała z nami Asia Czajkowska-Zoń, wykonując niezwykłą wersję „Summertime”, zagrali ponadto Przemek Łosoś, Henryk Chyła i Sam Jones. Po brzegi wypełniliśmy klub. Publiczność bardzo żywiołowo reagowała na każdy kolejny utwór Skołowanych, zachęcając nas do kolejnych bisów. Koncert Starej Szkoły był transmitowany przez Radio PiK, zaś występ Skołowanych został zarejestrowany, a jego retransmisja odbędzie się w dniu 5 lutego, również na antenie owej rozgłośni. Od 29 stycznia do 5 lutego nasz krążek „Wieczny chłopiec” będzie płytą tygodnia  tej stacji radiowej.


Poniższy reportaż z występu Starej Szkoły przygotował Patryk Kwiatkowski, twórca programu „Rockowe Miasto”, operator i dziennikarz muzyczny. Materiał zawiera fragmenty koncertu oraz wywiad, który Marek Gaszyński przeprowadził z Tomkiem Kuczmą, wokalistą i gitarzystą rzeczonej formacji.Zajrzyj po więcej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.