ZGŁOŚ SWÓJ TELEDYSK do pierwszej edycji PL Music Video Awards

Światło dzienne ujrzał przygotowywany od wielu miesięcy przez Fundację Inicjatyw Kulturalnych Plaster projekt nowego wydarzenia: PL Music Video Awards.

W dniach  16 i 17 listopada  odbędzie się w Łodzi pierwsza edycja festiwalu poświęconego wyłącznie wideoklipom.

Będzie to dwudniowa impreza, której celem jest promowanie sztuki wideoklipu. W jej ramach odbywać się będą pokazy teledysków, spotkania, debaty. Kulminacją festiwalu będzie gala wręczenia nagród dla najlepszych polskich twórców wideoklipów, która odbędzie się w klubie Format na terenie Fabryki Sztuki w Łodzi.  

Twórcy mogą zgłaszać swoje prace w siedmiu kategoriach: Pop, Rock i ostre brzmienie, Hip-hop, Alternatywa, Folk, Muzyka Elektroniczna oraz Inne – jeśli twórca uzna, że jego praca nie mieści się w żadnej z powyższych kategorii.

Dodatkowo przyznane zostaną nagrody w kategorii Debiut oraz Ważny Przekaz – dla teledysku wyrażającego i promującego istotne idee społeczne.

Spośród zgłoszonych poprzez formularz na stronie www.plmva.pl prac, profesjonalne jury wybierze teledyski, które zostaną nominowane. W każdej z kategorii nominowanych będzie od trzech do sześciu prac. Termin zgłoszeń upływa 21 października.

Liczymy na szeroki odzew twórców filmowych, artystów, zespołów, producentów, wytwórni muzycznych. PL Music Video Awards powstało po to, aby połączyć siły, poznać się, stworzyć miejsce do spotkania i rozmowy o polskim wideoklipie.  

Pierwsza edycja wydarzenia promowana jest poprzez  serię spotów  wizerunkowych nakręconych w różnych punktach Łodzi. Ich bohaterem jest pochodząca z odległej galaktyki para, która ląduje na Ziemi. Plakat i inne elementy graficzne festiwalu zaprojektował Krzysztof Iwański.  

W jury znajdą się twórcy filmowi, dziennikarze, artyści. Jego pełen skład zostanie ujawniony 15 października, a szczegółowy program wydarzenia zostanie ogłoszony pod koniec października.

Partnerem głównym festiwalu jest  Miasto Łódź.

Ważne linki:

www.plmva.pl – strona festiwalu

https://www.facebook.com/plmusicvideoawards – fanpage

https://www.instagram.com/plmusicvideoawards/ – instagram

 

Ważne terminy:

15 października – ogłoszenie składu jury

21 października – zakończenie przyjmowania zgłoszeń teledysków do konkursu

31 października – ogłoszenie pełnego programu festiwalu

5 listopada – ogłoszenie nominowanych teledysków w konkursie

16-17 listopada – Festiwal PL Music Video Awards (ŁÓDŹ)


Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster: W Warszawie od 2008 roku organizujemy unikatowy projekt edukacji filmowej o nazwie – Szkoła Teledysków. W jego ramach młodzi twórcy filmowi mogą stworzyć wideoklipy dla najbardziej znanych polskich artystów.  Prace te osiągają bardzo wysoki poziom artystyczny i liczoną w milionach osób oglądalność. Do tej pory powstało ponad 20 klipów, dla: Bedoesa, Bovskiej, Sound’n’Grace, Sonara, Sorry Boys, Solar/Białas, Vienia, Nosowskiej, Lao Che i wielu innych.

Letni Festiwal Filmowy Polówka:  W Łodzi jesteśmy znani ze stworzenia najbardziej popularnego i rozpoznawalnego festiwalu fimowego – Polówki.  Co roku bezpośrednio w projekcjach bierze udział ponad 30 tysięcy widzów. Popularnością (w/g badania Kantar Public z 2017r.) dystansujemy inne festiwale o wielokrotnie większym budżecie. Polówka, dzięki wieloletniej systematycznej pracy, niezawodności i profesjonalizmowi – to super rozpoznawalna i bardzo dobrze kojarzona łódzka marka.

Podziel się swoją opinią ;)