Zła Wola – mocna nuta z jeszcze mocniejszym przekazem

New York Festiwal, to prawdziwa kopalnia talentów. Z pokazu na pokaz jury ma coraz większy orzech do zgryzienia. Zespołów jest wiele, a w finale tylko 6 miejsc.


Jedno z tych miejsc bez wątpienia jest zarezerwowane dla warszawskiego zespołu Zła Wola. Chłopaki wystąpili jako ostatni podczas IX edycji festiwalu – ostatni, ale najlepsi!

Korzenie grupy sięgają warszawskiej Woli – to stamtąd pochodzi trzech członków -założycieli. Dlaczego to istotne? Bo muzyka jaką gra Zła Wola jest jak ta robotnicza dzielnica – brudna, surowa i agresywna, ale zarazem energetyczna i fascynująca. Zabiera słuchacza w podróż po zakamarkach duszy, do których najchętniej by nie zaglądał.

Zła Wola powstała w 2014r. z inicjatywy Marka Malinowskiego (gitara), Artura Dziedzica (bas) i Wojtka Dobrzyńskiego (wokal). W międzyczasie przez skład przeszło kilku świetnych muzyków. Od 2015 r. zespół dopełnia Andrzej Kuczyński (gitara solowa) i od 2016 Kuba Pierzchała (Perkusja).

Zespół wygrał Warszawę i nagrodę publiczności w tegorocznej edycji festiwalu Emergenza, doszedł do półfinału Gwiazd Rocka TVP i przeglądu Holendrock. Zespół gościł na antenie Antyradia, radia Praga, radia Sygnały, radia Opole, dzielił scenę z takimi zespołami jak TSA, czy Christ Agony. W tym momencie pracuje w studio nad swoim debiutanckim albumem, który ukaże się w pierwszej połowie 2018 r.W czym tkwi siła kapeli? Jej członkowie znają się od dziecka, wychowali się na tych samych podwórkach, ganiali po tych samych ulicach, uczyli się razem grać na instrumentach. Pierwsze zespoły zakładali już 15 lat temu. Potem grali w różnych konfiguracjach i różnych składach by ponownie zejść się jako Zła Wola.

Nie warto jednak jest marnować czasu na czytanie o ZW – ich po prostu trzeba posłuchać, najlepiej na żywo. Chłopaki na scenie zachowują się jak doskonale nastrojona machina do grania swojej muzyki.


Zajrzyj po więcej:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.