Złote i platynowe płyty – do kogo trafiły?

W pierwszym tygodniu grudnia Związek Producentów Audio – Video przyzał wyróżnienia singlom oraz albumom, które osiągnęły najwyższą sprzedaż. Czyj album cieszył się największą popularnością i najszybciej znikał ze sklepów muzycznych? 

W naszym kraju do uzyskania statusu Złotej płyty należy sprzedać min. 15 tys. egzemplarzy w przypadku polskiego artysty, natomiast w przypadku zagranicznych wystarczy 10 tys. Platynowy certyfikat sprzedaży to już próg dwukrotnie większy. Największą rzadkością na rynku jest osiągnięcie statusu diamentowej płyty – ponad 150 tys. jeśli chodzi o rodzimych twórców i 100 tys.  dla zagranicznych.

W najnowszym zestawieniu ZPAV w kategorii Złota płyta wśród polskich artystów znaleźli się min. Paweł Domagała ze swoim drugim albumem „1984”, Nosowska „Basta”, artyści Męskiego Grania „Męskie Granie 2018” oraz Krzysztof Zalewski „Zalewski śpiewa Niemena”.

Platynowa płyta, a raczej podwójna Platynowa płyta trafiła do Dawida Podsiadło za krążek „Małomiasteczkowy” oraz Meli Koteluk za „Migracje” i „Spadochron”.

Nagrodzone single to duet Kayah i Grzegorz Hyży „Podatek od miłości”VARIUS MANX & Kasia Stankiewicz „Kot bez ogona” również platynowym certyfikatem.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/zpavpl/

www: http://bestsellery.zpav.pl/index.php

Podziel się swoją opinią ;)