#zostańwdomu: Paweł Izdebski zagra koncert SOFAR FROM HOME WARSAW

To nie pierwszy raz dla Pawła Izdebskiego. Koncerty internetowe to stosunkowa nowość dla większości branży muzycznej, jednak Paweł Izdebski już nie jeden raz udowodnił, że staje na wysokości zadania. Po raz kolejny uprzyjemni swojej publiczności niedzielny wieczór, prowadząc, tym razem dwie (!) transmisje na żywo ze swojego pokoju. Obie odbędą się w niedzielę 19 kwietnia.

O godzinie 19:00 możemy po raz pierwszy wziąć udział w domowej edycji festiwalu Sofar Sounds Warsaw. Idąc w ślady krakowskiego Sofaru, warszawski również rozpoczyna swoją działalność w sposób „zdalny”. Na fanpage’u festiwalu zagości Paweł Izdebski – warszawski youtuber, wokalista, gitarzysta i piosenkopisarz.

Niedługo potem, o godzinie 19:45 możemy przenieść się na kanał YouTube Pawła, aby doświadczyć pełnometrażowego występu Solo Act artysty. Paweł po raz kolejny ma zamiar nas zaskoczyć – nowymi aranżacjami, nowymi utworami i, jak dodaje, nowymi żartami.


19 kwietnia 2020 miał odbyć się koncert Pawła Izdebskiego z zespołem muzycznym w rzeszowskim klubie LUKR, w ramach trasy koncertowej Niewiarygodny Tour, promującej najnowsze wydawnictwo muzyków, album “@strach”. Jednak ten koncert, jak i wiele innych imprez, został odwołany. W to miejsce jednak Paweł zaoferował swoim widzom alternatywę: koncert solowy, który odbędzie się w całości przez internet. Izdebski zaprezentuje utwory z ostatniego krążka, ale nie tylko. Koncert jak zwykle będzie znacznie różnił się od innych. Izdebski podejmuje rękawicę zapewnienia najwyższej jakości audio i wideo.

„Koncerty internetowe to reakcja ludzi kultury na kwarantannę, która uniemożliwiła pracę artystyczną tysiącom muzyków, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Wykorzystujemy nowe media i sposoby dotarcia do odbiorcy w celu realizacji wydarzeń artystycznych, które są nam teraz tak bardzo potrzebne do zachowania pozorów normalności w nowej codzienności. Chcemy edukować publiczność o konieczności wspierania swoich ulubionych artystów, a także ich realizatorów i obsługę techniczną, którzy z dnia na dzień zostali pozbawieni pracy. Stawiamy na jakość. Zainwestowaliśmy w sprzęt i software do przeprowadzenia streamu i realizacji audio i wideo w najlepszej jakości, aby Państwo mogli się komfortowo odprężyć i zrelaksować przy dźwiękach dobrej muzyki.❀ Wesprzeć moją działalność można będzie kupując dobrowolny wirtualny bilet na koncert poprzez platformę GoOut.”Paweł Izdebski

This slideshow requires JavaScript.


Paweł Izdebski to wokalista, leworęczny gitarzysta, piosenkopisarz, kompozytor i youtuber. Prawie 30-letni debiutant z podwarszawskiej Wiązowny dotychczas był znany szerzej jako wokalista Studio Accantus czy były gitarzysta Ralpha Kaminskiego. Tym razem oferuje swój autorski materiał podczas trasy Niewiarygodny Tour, na której razem ze swoim zespołem muzycznym promują wydany 17 stycznia 2020 krążek pt. “@strach”.

Folk-rockowe, żywe brzmienia oparte na gitarach i instrumentach smyczkowych, oplecione charakterystycznym wokalem Izdebskiego, który wciąga na zabój. Na płycie nie znajdziemy syntetycznych dźwięków, czy grama nieautentyczności – zarówno w muzyce, jak i przekazie lirycznym. Emocjonalny wydźwięk utworów ze „@strachu” Izdebskiego nie pozwoli przejść obojętnie obok tej propozycji. Koncerty Pawła Izdebskiego to powiew świeżości i jakości na polskiej scenie alternatywnej.

“Mam wrażenie, że zbyt późno orientujemy się, ile czasu tracimy i jak mało go mamy. Mocno wierzę w to, że któraś z piosenek złamie Cię do tego stopnia, że wyznasz miłość odpowiedniej osobie, odkurzysz instrument, który przez lata leżał na strychu albo zadzwonisz do osoby, która boi się tak samo jak Ty.”Paweł Izdebski o płycie “@strach”.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/pawelizdebskipl/

Instagram: https://www.instagram.com/nieokiemznany/

YouTube: https://www.youtube.com/user/Pmfia