#10tygodni z wrocławskimi Neonami, czyli trzecia płyta zespołu.

Wrocławska kapela Neony zadebiutowała w 2010 roku na festiwalu w Jarocinie wygrywając konkurs młodych talentów. Rok później ukazał się pierwszy album ” Niewolnicy weekendu„. Natomiast w 2015 roku nakładem Sony Music światło dzienne ujrzał drugi album kapeli   „Uniform„. Zespół wystąpił także na festiwalu Opener oraz zadebiutował w Opolu. Jak twierdzą sami muzycy „Neony poruszają się w stylistyce alternatywnego rocka, indie popu opartego na rytmicznych, tanecznych groovach„.


W tym roku zespół obchodzi dziesięciolecie istnienia co zbiega się wraz z nową, trzecią płytą, która promowana jest w nietypowy sposób. Począwszy od 10 września 2019, co tydzień na fanpejdżu wrocławskiej kapeli publikowany jest nowy utwór z nadchodzącej płyty. Cała akcja promocja nosi tytuł #10tygodni. Premiera płyty na serwisach streamingowych już 12 listopada.


Zespół tak mówi o nowym albumie „Ta płyta wyznacza kierunek, którym powinniśmy podążać. Wszyscy zawsze nam mówili: „Jesteście zespołem koncertowym i trochę szkoda, że tak nie brzmią płyty…” Dlatego postanowiliśmy zrobić to na SETKĘ. Oczywiście wokale dopieszczone były później, ale instrumentalnie udało nam się zarejestrować drive wspólnego grania live. Chcę tak nagrywać, jest w tym jakaś prawda, poza tym doskonale się bawiłem wiedząc, że jeśli się „wysypię” to trzeba to będzie nagrać od nowa. Dreszczyk emocji jak podczas występu live z bezpośrednią transmisją w TV. Co jeszcze można powiedzieć o płycie nagranej w winnicy? Że jest aromatyczna, błyszcząca, harmonijna, Mâché, extra-dry, treściwa i żywa, wieloskładnikowa. Nie jest to Beaujoleis nouveau… bardziej dojrzała, jak my.” – Dawid Zając.

Wraz z dziesiątą rocznicą powstania zespołu oraz nową płytą, 30 listopada 2019 we wrocławskim klubie Czasoprzestrzeń będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie.
Zespół zagra wszystkie utwory z premierowej płyty oraz najlepsze kawałki z poprzednich krążków. Ponadto wystąpią specjalni goście Kuba Zublewicz były gitarzysta oraz klawiszowiec Endy Yden, który współtworzył płytę Uniform.

Więcej o wydarzeniu


 

Zajrzyj po więcej:

FB

Instagram

Youtube