ACTRESE ogłasza nowy singiel ‘LOLA’ [nowe twarze]

ACTRESE jest kobiecą twarzą nowej generacji indie pop. Polka jest uosobieniem bezkompromisowej marzycielki a porównywano ją do takich artystów jak MØ, Lykke Li, czy Romy z The XX.


Kiedy pytana o ulubioną część kariery muzycznej, mówi że są to występy na żywo. Ma pewnego rodzaju słabość do artystów na scenie, dzielących się z widownią częścią ich duszy, zabierając muzykę do jej korzeni, śpiewających nieedytowanym w żaden sposób głosem – wszystko po to by stworzyć cudownie niedoskonałe przeżycie.

Artystka dostarcza dzisiejszej muzyce powiewu świeżego powietrza patrząc w przyszłość, a dalej czerpiąc z korzeni, tymczasem po inspiracje sięga do twórczości muzyków takich jak Lana Del Rey, The xx i Dua Lipa.


Piosenkarka właśnie pokazała swój najnowszy singiel “LOLA” . Piosenka jest dostępna na całym świecie od 27 lutego. Utwór został napisany przez ACTRESE i wyprodukowany przez wschodzącego producenta Lewis’a Amoroso (Amo Audio) z Brighton, Wielka Brytania.

ACTRESE jest 22 – letnią piosenkarką i autorką tekstów, aktualnie mieszka i pracuje w Londynie. Swoją muzykę opisuje jako “sexy envisionment of reality” i szczerze wierzy, że muzyka niesie ze sobą przekaz, a śpiew jest tego przewodnikiem. Pisanie i komponowanie są dla niej jak lekarstwo na momenty niepewności, zagubienia czy złości – pomagają jej poukładać i zorganizować myśli.
Droga do miejsca w którym obecnie znajduje się wokalistka, nie była najłatwiejszą. Zawsze lubiła śpiewać i śpiewała gdzie i kiedy tylko się dało. W przygotowaniach do jednej ze szkolnych sztuk, nauczycielka usunęła ją z programu, tłumacząc, że nie potrafi śpiewać. Było to dla niej tak niszczące, ze przestała nawet marzyć o muzyce. Jesienią 2013 roku, odkryła zespół Bastille i tym samym na nowo odkryła w sobie muzykę. Zaczęła pisać i komponować swój oryginalny materiał, co pomogło jej przezwyciężyć wtedy ciężki czas. Co stało się później to już historia – wymieniła gitarę na mikrofon, nagrała demo, wyprowadziła się do Londynu, spotkała kilka swoich idoli, nagrała EP, poznała producenta z Brighton – Lewis Amoroso (Amo Audio) i nagrała swój nowy singiel – LOLA.